2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Folkloras kopa “Rudzupuķe” aicina sagaidīt pavasari, sasaukt putnus un siltumu

Sagaidīsim Lielu dienu! 
Folkloras kopa “Rudzupuķe” aicina sagaidīt pavasari, sasaukt putnus un siltumu 23.martā plkst. 11.00. Smiltenes Vecajā parkā pie Marikas Svīķes kultūrvietas.
Šogad pavasara saulgrieži iekrīt darba dienā, bet tas nekas, jo mūsu senči svinēja lielās gadskārtas trīs dieniņas un trīs naksniņas un arī mēs svinēsim, kad nu mums darba rits to atļauj.
Gadsimtiem bijušas gan dziesmas, gan darbības, kas veicamas Lieldienās ziemas padzīšanai un pavasara atsaukšanai. Tās izturējušas dažādus laikus un pārmaiņas.
Marikas Svīķes kultūrvietā, Smiltenes Vecajā parkā kopā kursim uguni, šūposimies, dziedāsim, iesim rotaļās , dzersim zāļu tēju, ripināsim olas un noteiksim veiksmīgo stiprākās olas īpašnieku. Būs ko darīt gan jauniem, gan veciem.
Tādēļ ģērbies ērti, silti, pļavai un laika apstākļiem atbilstošos apavos un nāc sagaidīt pavasari kopā ar mums folkloras kopu “Rudzupuķe” un Smiltenes BJIIC bērnu folkloras kopu “Rika”.
Līdzi aicinām ņemt savas skaistāk krāsotās olas. Ja vēlies arī kādu pūpola zaru, pavasara ziedu, sauso ziedu vai citu rotājumu šūpolēm.
Kā pavasari sagaidīsi, tā arī pavadīsi!
Tiekamies jau drīz!