2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Folkloras kopai “Rudzupuķe” jauni ziemas tērpi

Caur “Smiltenei un Latvijai” uzrakstīto, izloloto un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansēto projektu folkloras kopa “Rudzupuķe” ir tikusi pie jauna ziemas apģērba.

Līdz šim folkloras kopas dalībnieki ir paši pētījuši un apkopojuši informāciju par arheoloģiskā tērpa (7.-12.gs. latgaļu un lībiešu tērpi) gatavošanu – šuvuši kreklus, brunčus un bikses, somas, darinājuši rotas un zābakus.

Taču viss radītais bija piemērots tikai gada siltajam periodam. Koncertēšana ārā un gadskārtu svinēšana rudenī, ziemā un pavasarī notika ar etnogrāfiskajiem tērpiem, kurus aizdeva Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene”.

Tērps rada pirmo nozīmīgo iespaidu par folkloras kopu un vietu, kuru tā pārstāv. Arheoloģiskais tērps ir retāks nekā etnogrāfiskais, un Latvijas un Smiltenes novada tradicionālās kultūras būtiska sastāvdaļa. Tādēļ ir svarīgi, ka to var parādīt biežāk. Un mums prieks, ka vietējās rīcības grupas “Abulas lauku partnerība” īstenotā projektu konkursa ietvaros tika atbalstīts biedrības “Smiltenei un Latvijai” iesniegtais projekts, kā rezultātā folkloras kopas dalībnieki varēs uzstāties jauniem mēteļiem, kapucēm un cepurēm. Paldies par līdzfinansējumu arī Smiltenes novada pašvaldībai.

Jau gaidām, kad “Rudzupuķi” redzēsim arheoloģiskajos tērpos Lieldienās, Mārtiņos un varbūt arī Ziemassvētkos.

Biedrība “Smiltenei un Latvijai”

Projekts “Arheoloģiskie ziemas tērpi Smiltenes folkloras kopai “Rudzupuķe” , projekta numurs 23-09-AL10-A019.2204-000014. Finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA) , piešķirtais finansējums 4500 eiro. Līdzfinansēja Smiltenes novada pašvaldība 500 eiro.