2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

FOLKREISS / AUTOKROSS 1.POSMS

 

FOLKREISS / AUTOKROSS 1.POSMS 30.04.2023. plkst. 9.45

FOLKREISS – vienas ass piedziņas vieglās automašīnas;

FOLKREISS 4WD – pilnpiedziņas vieglās automašīnas;

AUTOKROSS – vienas ass piedziņas vieglās automašīnas.

TRENIŅU KLASE – Latvijas čempionāta vieglās automašīnas.

Kas ir FOLKREISS?

Folkreiss ir zemu izmaksu autosporta veids, kurā dalībnieki sacenšas braucienos ar kopēju startu. Automašīnas tiek sagatavotas par iespējami minimālām izmaksām, jo jebkuru sacīkšu auto jebkurš klātesošais var iegādāties par fiksēto summu 950 eiro. Folkreiss 4WD var iegādāties par fiksētu summu 3950 eiro. Šādi tiek nodrošināts, ka Folkreisā panākumus var sasniegt, neieguldot milzīgus līdzekļus tehnikas sagatavošanā. Taču automašīnu sagatavošanas prasības ir izveidotas, nodrošinot optimālu Folkreisa sacensībām nepieciešamo sportista drošību: drošības karkass, atbilstošs sportista ekipējums.

Sacensības notiek Latvijas Automobiļu federācijas licencētās autokrosa un rallijkrosa trasēs, sacensības apkalpo profesionālas, LAF licencētas tiesnešu brigādes. Sacensības tiek rīkotas atbilstoši augstākajām LAF drošības un godīga sporta prasībām.

Folkreisa sacensībās var piedalīties jebkurš dalībnieks, sasniedzis 14 gadu vecumu. Atsevišķi tiek vērtēti rezultāti dāmu, Junioru (līdz 18 gadu vecumam), Klasikas (auto ar aizmugures piedziņu) un komandu ieskaitēs.