2022. gada 10. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Gads pirms kara / The year befor the war

25. un 26. aprīlī pl. 18:00

Filmas garums: 1h 35min
Lomās: Petrs Buhta, Inga Siliņa, Lauris Dzelzītis, Ģirts Ķesteris, Juris Strenga, Gints Grāvelis, Eduards Johansons un citi
Filmas režisors: Dāvis Sīmanis
Žanrs: Trilleris
Kopražojums: LV, LT, CH
Vecuma ierobežojums: 12+

Valodas: latviešu, vācu, krievu un franču ar subtitriem latviešu valodā.

Filmas anotācija:

“Gads pirms kara” seko jauna cilvēka, viena no pagājušā gadsimta noslēpumainākajiem latviešiem, Pētera Māldera traģikomiskajam un sirreālajam ceļojumam 1913. gadā, īsi pirms Pirmā pasaules kara sākuma, — laikā, kas pārvērta pasauli. Sižeta pamatā ir sazvērestības intriga, ko Pēteris cenšas atrisināt, bet dažādie stāsta pavērsieni vienlaikus ir arī reālu vēstures notikumu atspoguļojums, tādēļ filmas galvenais varonis savā ceļā sastop virkni pazīstamu vēsturisku personību — Ļeņinu, Freidu, Staļinu, Trocki un citus. Taču svarīgākā ir Pētera tikšanās ar viņa mūža sievieti, kaislīgo mūzu un brīvdomīgo anarhisti Almu. Filma ir Eiropas vēstures interpretācija, kas vēsta par vecās kultūras bojāeju, skaistumu un neprātu.

Biļetes iegādājamas www.bezrindas.lv un Smiltenes KC kasē.
 
Svarīgi:
Apmeklētājam jāuzrāda derīga kino biļete.
*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Gabrāne
Smiltenes novada KC kinoprojicētāja