2022. gada 21. janv.
A- A A+
Viegli lasīt

Gaismas, lāzera šovs “Saules ceļš”

Smiltenē, Jauno 2022. gadu gaidot, 31. decembrī, uz Kultūras centra sienas, no pl. 21.00 – 23.00 būs iespējams baudīt  gaismas, lāzera šovu “Saules ceļš”. Kultūras centra siena atdzīvosies lāzeru grafikas animācijā. Īpaši šim notikumam muzikālo pavadījumu būs sagatavojis Mārtiņš Āboliņš. Gaismas šovs tiks atkārtots vairākas reizes, tādā veidā nodrošinot iespēju, ikvienam sev izdevīgā laikā, vērot gaismu un lāzeru stāstus. Tie būs redzami no jebkuras vietas pilsētā, kur redzama Smiltenes Kultūras centra galvenās ieejas siena.

Dzīvot  un  būt  saskaņā   ar  dabu  un  tās  ritiem ir  augstākā mūsu  senču  gudrība. Saules  un  Mēness  gaita  noteica  veicamos  darbus  un  svinamos  svētkus. Tas  veidoja kalendāru  latviskajā  dzīvesziņā. Latviešiem gadskārta ir  Saules  gads, laiks, kurā  Zeme  vienu reizi aprit  ap  Sauli. Šajā  laikā  nemainīgi  noteiktā  secībā  atkārtojas  gan  zīmīgas  izpausmes  dabā,  gan  katram  laikam svarīgas  gadskārtu  svinības. Svētku galvenais  uzdevums  ir veicināt  labestību, atvairīt  ļaunumu, paust  pateicību  par  iegūto  un  sasniegto,  nodrošināt  auglību un  labu  ražu  nākamajā  laika  posmā.

*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

*Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:

Gita Ozoliņa

Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

Kalendārstīmekļvietne