2024. gada 29. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Grundzāles pamatskolas volejbola komandām panākumi Latvijas skolēnu 77. spartakiādē Koknesē

 
Jau tradicionāli tuvojoties gada nogalei, Grundzāles pamatskolas volejbola komandas piedalījās Latvijas skolēnu 77. spartakiādē. Visgrūtākais uzdevums bija meiteņu komandai, jo jāaizstāv pagājušajā rudenī izcīnītais čempioņu tituls. Lai labāk sagatavotos spēlēm Koknesē, aizvadījām arī draudzības spēli Apē.
 
Sacensībās nelicencēto spēlētāju grupā piedalījās 10 komandas. Tās jau pirms sacensībām bija salozētas vai sadalītas divās grupās, katrā pa piecām komandām. Pirmā spēle ar Spīdolas VĢ. pirmo komandu. Izlozē paveicas un sākam spēli pirmās. Šis gods komandas stabilākajai servētājai Katrīnai Strazdiņai. Meitenes maksimāli koncentrējušās spēlei un jelgavniecēm nedodam ne mazāko iespēju tikt pie serves un gūt kādu punktu. Šis varētu būt šo sacensību rekords, jo viena spēlētāja izpildīja 24 serves pēc kārtas un spēle beidzās pēc spēlētajām astoņām minūtēm ar rezultātu 24:0.
 
Otrā spēle ar Bebru pamatskolu – uzvara 13:6. Trešā spēle ar Krimuldas vidusskolu norit ar mainīgām sekmēm, vadība ir gan vienai, gan otrai komandai, tomēr iztekot spēles astoņām minūtēm rezultāts ir 11:13. Uzvara Krimuldas vidusskolas komandai.  Turnīrā izveidojas situācija, ka trijām komandām ir pa zaudējumam un ir cerība, ka varam tikt tomēr finālā, kur spēlēs par pirmo vietu. Tomēr Spīdolas VĢ spēlē neizšķirti 12:12  ar Bebru pamatskolu un Bebru pamatskola zaudē punktu, kas mums ir neizdevīgi. Vēl apakšgrupā spēle pret Madlienas vidusskolu kuru uzvaram 21:8.
 
Tā kā laika taupīšanas nolūkā tradicionālo krustu, kur tiktos grupu pirmās vietas ar otrajām nespēlē, tad par trešo vietu jāspēlē ar otras grupas otrās vietas ieguvēju Liepājas Raiņa vidusskolu. Kā atzīmēja Liepājas sporta skolotājs Juris Zilvers, Grundzāle uzvarēj vēsā mierā. Rezultāts 17:8 par labu Grundzāles meitenēm. Komandā spēlēja Klaudija Rēpele, Katrīna Strazdiņa, Estere Zeibote, Megija Ķestere, Kitija Abula un Daniela Gaismiņa. Vajadzības gadījumā doties laukumā  gatavas bija Marta Morīte un Ginta Ābeltiņa.
 
Jau vairākus gadus notiek sacensības arī jauktajām komandām, kur uz laukuma spēlē 3 meitenes un 3 zēni. Komandu izveidojām, jo nokomplektēt sešu spēcīgu zēnu komandu bija pagrūti un skolā vēl bija meitenes, kas netika meiteņu komandas pamatsešiniekā. 
 
Ierodoties Koknesē uzzinām, ka esam vienīgā komanda šajā grupā. Lai nebūtu tā, ka kauss un medaļas par uzvaru nelicencēto spēlētāju grupā jāpasniedz bez spēlēšanas,  tikām iedalīti licencēto komandu grupā ar sešām komandām. 
 
Savukārt šī grupa tiek sadalīta divās apkšgrupās katrā pa trim komandām. Spēles notiek mazajā zālē un tur jūtamies kā zivis ūdenī, jo šī zāle ir tikai mazliet lielāka par Grundzāles pamatskolas sporta zāli. Pirmā spēle ar Siguldas VĢ. zaudējums 12:19.  Tomēr izdarām secinājumus, kāds būtu labākais spēlētāju izvietojums uz nākošo spēli. Kad ieraugām nākošos pretiniekus, Daugavpils centra vidusskolu, ir skaidrs, ka viegla spēle nebūs. Komandā trīs gari un atlētiski puiši. Tomēr  vairākās epizodēs veiksme ir mūsu pusē un izvirzoties vadībā rodas arī cīņasspars. Tad seko divas veiksmīgas Kalvja Šakociņa serves, kur punkti tiek gūti tieši ar servi bumbai skarot tīklu un sākam jau skatīties, cik laika līdz spēles beigām, tomēr Daugavpils komanda ar spēcīgām gremdēm pēdējā minūtē izrauj uzvaru 15:13.  Par šo spēli gandarījums pamatīgs, jo pierādījām sev, ka varam cīnīties arī ar pārspēku. Aizsteidzoties notikumiem priekšā šī komanda arī uzvarēja finālspēli pret Daugavpils ZV.  Vēl atliek spēle par 5-6. vietu, kur pārliecinoši  izdodas uzvarēt Strenču pamatsklolas komandu.  Komandā spēlēja Elīna Bačka,  Nanija Lība Uskliņģe, Alise Peneze, Aleksis Ziemiņš, Aleksis Kalējs, Mihails Burcevs, Kalvis Šakociņš. Vajadzības gadījumā doties laukumā gatava bija Laura Matveja. 
 
Skolas meiteņu komanda turpinās spēlēt Smiltenes novada čempionātā sievietēm. Gan zēni gan meitenes gatavosies TOP kausa izcīņai,  kur atlases spēles, lai tiktu uz finālturnīru Rīgā, notiks februārī.
 
Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš, Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs