2024. gada 19. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Grundzāles U-16 meiteņu komanda debitē Rīgas meistarsacīkstēs volejbolā jaunietēm

2024. gada 7. aprīlī notika Rīgas meistarsacīkstes volejbojā  U-16 grupas meitenēm, kurās pirmo reizi piedalījās arī Grundzāles 2008.-2009. gadā dzimušās spēlētājas. Sacensības organizēja EVL nodibinājums ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes atbalstu.

Sacensības notika Rīgas volejbola centrā Ganību dambī 20a. Tajās piedalījās 10 komandas, kas jau pirms turnīra tika sadalītas vai salozētas divās apakšgrupās, katrā pa piecām komandām. Atšķirībā no sacensībām Koknesē, kur piedalījās nelicencētās spēlētājas, šeit spēlēja cita kaluma volejbolistes. Komandām bija atļauts izmantot libero spēlētāju. Uz šo turnīru devāmies, lai pārbaudītu savus spēkus un gūtu pieredzi, spēlējot tik augstā līmenī un nekādas cerības uz godalgotām vietām nelikām.

Lielākā daļa konkurentu bija Rīgas Volejbola skolas dažādu treneru komandas.

Spēļu rezultāti apakšgrupā

Grundzāle – RVS Jursone 14:25 ,

Grundzāle – Saldus 19:25

Grundzāle – Jelgavas NSC 15:25

Grundzāle – RVS Lūsis 8:25

Spēle par 9.-10. vietu vienīgā, ko uzvarējām:

Grundzāle – RVS Semjonovs 25:13.

Komandā spēlēja un 9. vietu Rīgas meistarsacīkstēs jaunietēm U-16 grupā izcīnīja Klaudija Rēpele, Katrīna Strazdiņa, Kitija Abula, Daniela Gaismiņa, Megija Ķestere, Estere Zeibote, Elīna Bačka, Alise Peneze.

Sacensībās vēl piedalījās komandas RVS-Lūsis 2, RVS Cepurītes, Jūrmala, Kuum/EJsporto.

Vislielākās grūtības sagādāja spēcīgo gremdservju uzņemšana. Katrā komandā bija 2-3 spēlētājas kas izpildīja šādas serves. Ja arī gremdserve tika uzņemta, piespēle cēlājai vairs nesanāca tik precīza kā vajadzētu, un līdz ar to bumbu uzbrukuma sitienam nevarēja uzcelt kā vajadzētu. Meitenes jāuzslavē par pašaizliedzīgu spēli aizsardzībā, jo gremdes tika varonīgi uzņemtas un arī daudzas it kā neglābjamās bumbas tika atsitas atpakaļ pretinieču laukumā, pat šādā veidā gūstot punktus, kas cēla komandas cīņas sparu. Arī pašām gremdes izdevās un pretiniecēm tās sagādāja ne mazums grūtību. Tomēr gadījās arī kļūdiņas ne tik sarežģītās situācijās, kas pa lielam arī izšķīra spēļu rezultātus. Nebijām pieradušas spēlēt tik vēsā telpā.

Spēles tika raidītas Olybet EVL Riga Yotube kanālā un joprojām visas spēles tur ir redzamas.

 

Māris Stabiņš