2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Grupas “Jumis” koncerts

Tiekamies Gaujienā 19.augustā plkst.21:00 Gaujienas tautas namā

JUMIS ir stāsts mūzikā, kura radīšanas pamatā ir centieni savienot nepierasto, negaidīto ar labi zināmo. Tautas mūzikas intonācijas atrod mūsdienu izteiksmes līdzekļu skanējumu, un šī laikmeta izteiksmes formas iemieso kādreiz radīto, ne mazāk vērtīgo.
Muzikālo apvienību JUMIS veido trīs mūziķi- Lauma (kokle, stabules), Uģis (vokāls) un Einārs (akordeons, elektronika) kuru sastapšanās pamatā ir atšķirīgais, kas savienojies “JUMĪ” jaunā, laikmetīgā skanējumā!
Grupas “JUMIS” pirmsākumi meklējami 90. gados, kad grupas dibinātājs Einārs Jaunbrālis apvienoja vienā muzikālā apvienībā vairākus tolaik populāro grupu “Turaidas Roze” un “Sīpoli” mūziķus. Tolaik Jaunbrālis kopā ar Rozi arī bija radījuši tautas mūzikas programmu. Šobrīd atjaunotajā sastāvā turpina darboties Einārs Jaunbrālis un Uģis Roze, taču klāt pievienojusies Lauma Matule.