2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Grupas „pēc TUMSAs” koncerts

Grupa „pēc TUMSAs” veidota uz grupas „Tumsa” bāzes. Darbību turpina tās bijušie dalībnieki Jānis Daugalis un Haralds Drekslers, pieaicinot draugu un pieredzējušu bundzinieku Uldi Knapši un ģitāristu Kristu Dēvicu. Kā pēdējais grupai pievienojās vokālists Jānis Dreimanis („Vietu nav”, „Dawn Town”).
Grupas sākums datējams ar 2019.gada februāri, kad grupas dalībnieki Jānis, Haralds un Uldis, sadarbojoties ar Arturu Gruzdiņu („Refleksija”), piedalījās „Muzikālās Bankas 2018” koncertā Daugavpilī, veltot dziesmu Valteram Frīdenbergam. Tālāk sekoja koncerti un festivāli Liepājā un Kurzemē, kur ar vokālām partijām palīdzēja Emīls Dreiblats („Willov Farm”). Līdz 2019. gada beigās izveidojās un nostiprinājās sastāvs, kāds tas ir šobrīd.
Nosaukums radies likumsakarīgi. Turpinot muzikālo darbību, ir radītas jaunas dziesmas, bet neizbēgami tiks spēlētas arī „Tumsas” dziesmas gan oriģinālā skanējumā, gan mazliet kaut ko pamainot.  Koncerts izskanēs, izrādot cieņu un vienmēr paturot sirdīs izcilus draugus, grupas „Tumsa” vokālistus, komponistus un vārdu autorus – Mārtiņu un Valteru. Nosaukums „Pēc tumsas” iezīmē gan jauna sākumu, gan atskatu uz daudzu gadu gaitā radīto un piedzīvoto.
Grupas sastāvs:  Jānis Dreimanis (balss)
Jānis Daugalis (bass, balss)
Haralds Drekslers (ritma un solo ģitāra)
Krists Dēvics (ritma un solo ģitāra, akustiskā ģitāra)
Uldis Knapšis (sitamie instrumenti).