2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties par vēlētāju iniciatīvām

Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām CVK pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā: atcelt 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus (parakstāmais likums atjauno iespēju rīkot tautas nobalsošanas). Vairāk informācija CVK mājas lapā.

Parakstu vietas Smiltenes novā publicēti CVK lapā: https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji/118

Parakstīšana elektroniski: valsts portālā www.latvija.lv/pv

Satversmes procedūru apraksts:  https://www.cvk.lv/lv/iniciativas/parakstu-vaksanas

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu.