2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Iedzīvotājus aicina būt modriem, spēkā sarkanais pērkona negaisa brīdinājums!

PAPILDINĀTS: Spēkā sarkanais pērkona negaisa brīdinājums! Aicinām iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem!
Visā Vidzemē, tajā skaitā Smiltenes novada teritorijā izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums! Aicinām iedzīvotājus būt modriem un rūpēties par savu drošību!
Pēc Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtās informācijas pēcpusdienā daudzviet gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām 20-24 m/s, ļoti stiprām lietusgāzēm, lokālu lielgraudu krusu, negaiss turpināsies līdz naktij.
Iedzīvotājus aicina būt gataviem ļoti stipram pērkona negaisam, zibenim. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas var izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari vai koki, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu. Gaidāmi (iespējami) īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās!
Aktuālajai informācijai var sekot Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra tīmekļvietnē ŠEIT.
Gadījumos, ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību aicinām zvanīt uz tālruni 112!
Elektrolīniju bojājumus var pieteikt Sadales tīklu tīmekļvietnē ŠEIT.
Par vēja brāzmās kritušajiem kokiem un lietavu dēļ applūstošajiem vai izskalotajiem valsts autoceļiem, aicinām informēt, zvanot uz VSIA “Latvijas Valsts ceļi” diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555. Šī informācija tiek nodota autoceļu uzturētājiem, lai tie varētu operatīvi reaģēt un rīkoties!