2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Ieplāno trešo Danču vakaru savā kalendārā jau tagad!

Ieplāno trešo Danču vakaru savā kalendārā jau tagad!

Mēs esam par latviskām tradīcijām, kuras netiek aizmirstas muzeju arhīvos un grāmatas, bet ir dzīvās mūsu svētkos un ikdienā. 

Tādēļ folkloras kopa “Rudzupuķe” ir uzsākuši jaunu tradīciju, katra mēneša pirmajā piektdienā Smiltenes kultūras namā visus pulcēt uz dančiem. 

Iepriekšējas zināšanas nav vajadzīgas, tikai ērti apavi, ūdens slāpju veldzēšanai un ziedojums muzikantiem, cik nu katra rocība atļauj. 

Aicināti gan veci gan jauni. Prieks par vecvecākiem, kuri nāca ar mazbērniem. Māmiņām ar mazuļiem, kuras pavadīja vecākos bērnus. Mammām ar dēliem un tētiem, kuri izdancināja meitas. Draudzenes nāca ar draudzenēm, un pāri pavadīja aktīvu vakaru kopā. Bija arī cilvēki, kuri nāca vieni. Un atšķirībā no šlāgerballēm, tas nu nemaz nenozīmē lielu iespēju, ka daļa vakara būs kautrīgi jāpavada uz soliņa. Latviešu tradicionālajos danču labākais ir tas, ka malā nepaliek neviens, ja vien pats nav labprātīgi atsēdies ievilkt elpu. 

Varam pačukstēt,  ka martā varēs iepazīties arī ar kādu Lieldienām noderīgu rotaļu un danci. Tādēļ steidz izmantot iespēju, jo nākošais Danču vakars paredzēts tikai pēc Lieldienām 7. aprīlī!

Sanāksim, sadziedāsim, sasadancosim!

Uz tikšanos!

Folkloras kopa “Rudzupuķe”