2024. gada 24. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Ilgvars Caune pirmo reizi karjerā izcīna uzvaru “Kurzemes pavasarī”

Pagājušajā nedēļas nogalē Ventspils apkārtnē norisinājās tradīcijām bagātais “Kurzemes pavasaris”, kas pulcēja vairāk nekā 750 dalībnieku. Signe Sirmā un Ilgvars Caune kļuva par labākajiem elites grupās, uzvarot abās sacensību dienās.

Kurzemes pavasaris zināms kā apmeklēts un labi organizēts pasākums, un arī šoreiz šis fakts tika apstiprināts ar pasaules ranga (WRE) sacensību kvalitātes zīmi. Šogad sacensības norisinājās Ventspils novadā, Liepenes apkārtnē, tehniskā, taču ātrā piejūras apvidū.

6. aprīlī dalībnieki sacentās vidējā distancē, kas elites sportistiem bija iespēja tikt pie vērtīgajiem pasaules ranga punktiem. Savu ceļu pretī uzvarai kopvērtējumā sāka bruģēt Ilgvars Caune (Azimuts OK-Sm BJSS un Signe Sirmā (Jegavas Alnis)) – viņiem attiecīgi 58 un 13 sekunžu pārsvars pār tuvāko sekotāju. Pamatīgu konkurenci abiem latviešu sportistiem sastādīja virkne dienvidu kaimiņu – lietuvieši Kevinas Olišauskis un Vilius Aleliūnas mina uz papēžiem I. Caunem, bet W21E grupā otro pozīciju ieņēma Sandra Paužaite, kura nepilnas trīs minūtes līdz distances beigām atradās līderes godā.

 

Ilgvars Caune: “Prieks uzvarēt Kurzemes pavasarī, jo sezonas sākumā nekad neesmu bijis labs. Protams, liels paldies Saldus OK komandai par lieliskajām sacensībām. Ir sajūta, ka Latvijā orientēšanās tehnikas līmeni esmu sasniedzis tuvu maksimumam, jo abās dienās kopā kļūdas nepārsniedz 2 minūtes. Ir momenti, kad slinkoju un vienkārši skrienu, bet tāpat esmu pārliecināts, ka punktu paņemšu perfekti. Laikam, tad tā ir mana panākumu atslēga, salikumā ar labāku fizisko sagatavotību, nekā vairākumam dalībnieku. Varbūt visiem. Kas zina?! Kā arī viegli startēt apzinoties, ka esi stiprākais. Ir jāizdara tikai savs darbiņš.

Šogad galvenais individuālais mērķis ir Eiropas čempionāts Ungārijā. Gribu pārspēt savu labāko rezultātu (32. vieta), ko uzstādīju pirms diviem gadiem Igaunijā. Un, protams, Jukolas un Tiomilas stafetes kopā ar komandas biedriem no Vehkalahden Veikot, kurus biju atvilinājis uz Latviju, un esmu pārliecināts, ka viņiem šeit patika. 

Esmu gandarīts par labu treniņperiodu ziemā un tik sekmīgu sezonas iesākumu. Treniņi turpinās kombinācijā ar sacensībām un karšu zīmēšanu. Jāuzraksta diplomprojekts, kas man kairina smadzenes katru dienu. Tad varēs uzelpot.  Tiekās mežā!”

 Pārējās  Azimuts OK-Sm BJSS sportistu izcīnītās vietas.

M-12 Roberts Zirdziņš 7. vieta ( 19 dal)

M-14 Artis Harkins  15. vieta (45 dal)

M-20 Uvis Sproģis 3. vieta ( 7 dal.)

M-40 Māris Zeiļuks 9. vieta ( 31 dal)

M21B Gaidars Caune 9. vieta (9 dal)

M-50 Otārs Putrālis 3. vieta un Mārtiņš Godiņš 6. vieta (48 dal)

W-12 Tīna Zeiļuka 18, vieta un Dārta Pauliņa 19. vieta (30 dal)

W-20 Agnese Jaunmuktāne 1. vieta un Anda Jaunmuktāne 5. vieta (11 dal)

W-21E Liene Brūvele 7. vieta (11 dal)

W-45 Ieva Godiņa 3. vieta (20 dal)

W-55 Videga Liepiņa  4. vieta (15 dal)

 

Māris Stabiņš