2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Izdari savu izvēli “Smiltenes novada Gada balva sportā” līdzjutēju balsojumā

Sācies un līdz 30. decembrim turpināsies līdzjutēju balsojums astoņās nominācijās aptaujā “Smiltenes novada Gada balva sportā”. Balsot vienu reizi iespējams mājaslapā smiltenesnovads.lv vai portālā ziemellatvija.lv, kā arī Facebook lapā Smiltenes novada Gada balva sportā, kur savs favorīts jāatzīmē ar “like” ikonu.

Šoreiz balsot varēs tikai sev izvēlētās nominācijās. Aptaujas organizatori nodrošinās rezultātu atjauninājumus ik nedēļu, publicējot tos gan Facebook lapā, gan vietējos medijos un pašvaldības mājaslapā.

Balsošanas saite atrodas šeit!

Smiltenes novada 2022. gada labākā sportiste:

Vineta Pētersone – BMX riteņbraukšana: Izcīnīta 4. vieta Eiropas un 10. vieta pasaules elites čempionātos BMX riteņbraukšanā. Gūta bronzas medaļa pasaules čempionātā MTB Pump truck disciplīnā, kā arī zelta godalga Latvijas čempionātā.

Līna Mūze – Vieglatlētika: Guvusi sesto vietu pasaules un septīto vietu Eiropas čempionātā šķēpa mešanā. Dimanta līgas finālposmā izcīnīta ceturtā vieta, bet Latvijas čempionātā zelta godalga.

Marta Marksa – Vieglatlētika: Latvijas čempione 60 metru barjerskrējienā telpās. Izcīnīta piektā vieta Ziemeļvalstu un Baltijas čempionātā 100 metru barjerskrējienā 100 metru barjerskrējienā.

Veronika Monika Stūriška – BMX riteņbraukšana: Izcīnīta uzvara Pasaules kausa kopvērtējumā BMX superkrosā U23 dāmu grupā. Veronika uzvarēja trīs no pēdējiem četriem Pasaules kausa posmiem. Gūta sudraba medaļa Pasaules junioru čempionātā. Latvijas gada labākā riteņbraucēja.

Smiltenes novada 2022. gada labākais sportists:

Ilgvars Caune – Orientēšanās sports: Triumfējis Latvijas čempionātā vidējā distancē. 128 dalībnieku konkurencē izcīnījis 32. vietu Eiropas čempionātā garajā distancē. Pasaules kausa Šveices posmā stafetē ieņēmis 18. vietu.

Edgars Cimermanis – Triatlons: Labojot Smiltenes triatlona rekordu, mājās kļuvis par Latvijas čempionu triatlonā vidējā distancē. Sasniedzis jaunu Latvijas rekordu Ironman distancē. Izcīnījis trešo vietu starptautiskajā Austrijas Ironmanā. Guvis labāko rezultātu starp latviešiem pasaules čempionātā Ironman distancē.

Ričards Rullis – Futbols: Smiltenes futbola audzēknis šogad spēris soli uz priekšu savā karjerā, pievienojoties virslīgas komandai SK “Super Nova”, kuras sastāvā guva divus vārtus, aizvadīja 28 spēles un bija stabila pamatsastāva vērtība Latvijas spēcīgākajā komandu čempionātā.

Austris Kalniņš – Orientēšanās sports: U20 vecuma grupā startējošais gaujienietis Latvijas ziemas čempionātā izcīnījis pirmo vietu sprinta distancē un otro vietu garajā distancē. Vasaras sezonā Latvijas čempionātos ieguvis otro vietu garajā un trešo vietu vidējā distancē. Iekļauts Latvijas junioru izlasē.

Smiltenes novada 2022. gada uzlecošā zvaigzne puišiem:

Olivers Jēkabs Skrapcis – Šosejas riteņbraukšana: Latvijas jaunatnes kausa kopvērtējuma uzvarētājs U16 grupā. Latvijas čempions individuālajā braucienā un vicečempions grupas braucienā. Pārstāvējis Latviju Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā.

Jorens Miķelsons – Vieglatlētika: Latvijas čempions tāllēkšanā U18 vecuma grupā. Baltijas čempionā, lecot 7 metru un 7 centimetru tālumā, guva sudraba godalgu. Startējis Eiropas jauniešu čempionātā.

Toms Emīls Liepa – Volejbols: Latvijas Nacionālajā volejbola līgā sekmējis “MSĢ/ OC Limbaži” bronzas medaļas, iekļauts Latvijas jaunatnes izlases sastāvā.

Ģirts Harkins – Šosejas riteņbraukšana: Ieguvis bronzas medaļas Latvijas čempionātos grupas braucienā un velokrosā. Pārstāvējis valsts junioru izlasi Pasaules Nāciju kausa posmos. Nākamajā sezonā pārstāvēs Francijas pazīstamo junioru komandu “Delko Marseille”.

Markuss Petrovs – Vieglatlētika: Latvijas U18 vecuma grupas čempionātā izcīnījis zelta medaļu šķēpa mešanā, bet Baltijas čempionātā ieņēmis trešo vietu.

Uvis Sproģis – Orientēšanās sports: Latvijas vicečempions garajā distancē un bronzas medaļnieks maratona distancē U18 grupā. Godalgoto vietu ieguvējs Latvijas kausa posmos. Iekļauts Latvijas jauniešu izlasē.

Smiltenes novada 2022. gada uzlecošā zvaigzne meitenēm:

Veronika Monika Stūriška – BMX riteņbraukšana: Izcīnīta uzvara Pasaules kausa kopvērtējumā BMX superkrosā U23 dāmu grupā. Veronika uzvarēja trīs no pēdējiem četriem Pasaules kausa posmiem. Gūta sudraba medaļa Pasaules junioru čempionātā. Latvijas gada labākā riteņbraucēja.

Sandija Jansone – Futbols: Trenera Mārtiņa Veģera audzēkne šogad izcīnīja Baltijas kausu WU-15 sieviešu izlases sastāvā, piedaloties visās trijās spēlēs. Sandija ir pirmā daiļā dzimuma pārstāve, kura pārstāvējusi kādu no jaunatnes futbola izlasēm.

Katrīna Rozīte/ Lauma Elizabete Bičevska – Pludmales volejbols: Izcīnīta zelta medaļa Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā U14 grupā.

Agnese Jaunmuktāne – Orientēšanās sports: Eiropas jauniešu čempionātā 95 dalībnieču konkurencē izcīnīta augstā 11. vieta. Latvijas izlases sastāvā izcīnījusi uzvaru Baltijas čempionātā stafetē U20 grupā un trešo vietu Latvijas čempionātā sprinta distancē. Gūtas godalgas arī Latvijas čempionātos vidējā un garajā distancē. 

Linda Elizabete Brilte – Riteņbraukšana: Izcīnījusi otro vietu Latvijas čempionātos šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā un otro vietu MTB maratonā.

Marta Kalniņa – Orientēšanās sports: Baltijas čempionāta trešās vietas ieguvēja vidējā distancē, startējot atklātajā grupā. Trešā vieta Latvijas čempionātā garajā distancē. Godalgoto vietu ieguvēja Latvijas kausa posmos. 

Smiltenes novada 2022. gada populārākais amatieru sportists:

Agnis Apse – Riteņbraukšana: Latvijas vicečempions šosejas riteņbraukšanā grupas un individuālajā braucienā vīru M50 – 54 grupā. Valsts čempions MTB maratonā M50+ grupā.

Māris Millers – Basketbols: Ilggadējs basketbola komandas “Vudlande” un Basketbola kluba “Smiltene” spēlētājs ar būtisku lomu komandas veidošanā, jauno basketbolistu audzināšanā. Komandas kapteinis.

Renārs Auga – BMX riteņbraukšana: Pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā izcīnījis septīto vietu krūzeros M17 – 29 grupā. Guvis divas uzvaras Eiropas kausa posmos, kā arī Latvijas čempionātā. Ar lielu azartu un mērķtiecību nodod zināšanas jaunajiem “Silvas ziķeru” kluba sportistiem.

 

Smiltenes novada 2022. gada labākā komanda:

Dako Ziemeļvidzeme riteņbraukšanas komanda: Latvijas Nacionālā MTB ranga trešā spēcīgākā komanda 42 vienību konkurencē. Izcīnītas godalgas “Latvijas valsts mežu” un “Vivus.lv MTB” maratona komandu kopvērtējumos maratona un pusmaratona distancēs.

Vidzemes FC U14 futbola komanda: Mārtiņa Veģera trenētā Vidzemes FC U14 futbola komanda, kuras kodolu veido FK Smiltene un Smiltenes BJSS futbolisti, šogad izcīnīja trešo vietu Latvijas Jaunatnes futbola čempionāta meistarības grupā (9.vieta Latvijā) un palika soļa attālumā no iekļūšanas Latvijas jaunatnes futbola elitē starp astoņām labākajām vienībām.

Katrīna Rozīte/ Lauma Elizabete Bičevska – Pludmales volejbols: Izcīnīta zelta medaļa Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā U14 grupā.

Grundzāles pamatskolas meiteņu volejbola komanda: 4. novembrī Koknesē  Latvijas skolēnu 76.spartakiādē volejbolā nelicenzētām spēlētājām pirmo reizi skolas vēsturē  izcīnīja pirmo vietu.  Komandā spēlēja: Ance Kukaine, Katrīna Strazdiņa, Klaudija Rēpele, Estere Zeibote, Elīna Bačka, Daniela Gaismiņa, Megija Ķestere, Kitija Abula un Alise Peneze. Šī pati komanda gada sākumā izcīnīja otro vietu šo pašu sacensību 75. spartakiādē. 

Smiltenes novada 2022. gada sporta notikums:

Vaidavas kauss motokrosā: Sacensības notika 49. reizi, pulcējot vadošos Latvijas un apkārtējo valstu motosportistus. Prestižajā MX1 klasē uzvaru svinēja Kārlis Sabulis. Vaidavas kauss bija arī kā otrais Latvijas čempionāta posms, izceļoties ar lielisku organizētību, plašu publicitāti un kuplu braucēju, kā arī līdzjutēju skaitu.

Skriešanas seriāls Tepera takas: Aizvadītajā gadā “Tepera takās” tika laboti jauni dalībnieku rekordi. Vismaz vienā kārtā piedalījās 379 skrējēji, kas spilgti apliecina Smiltenes novada iedzīvotāju vēlmi un iespējas nodarboties ar veselību veicinošām aktivitātēm. Sacensību trases tika veidotas Tepera mežā.

Smiltenes kauss riteņbraukšanā: Starptautiskas riteņbraukšanas sacensības pirmo reizi pulcējā vairāk par pustūkstoti dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Sacensību trases tika veidotas izteikti paugurainā reljefā, izpelnoties plašu dalībnieku atzinību. Elites braucienā startēja arī slavenās pasaules tūres komandas “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Martins Lāss. Velo pasākuma pieejamību apliecina fakts, ka bez sporta brauciena, tika organizēti arī Tautas, Veselības un bērnu braucieni. Smiltenes novada iedzīvotājiem pasākums bija bezmaksas.

Orientēšanās sacensības Mazā balva: Sacensībās piedalījās 507 dalībnieki. Tajā skaitā 69 dalībnieki no Smiltenes novada.  Novada iedzīvotāji tika iesaistīti arī sacensību tiesāšanā un apkalpošanā.   Sacensību kartes autors un distanču plānotājs Smiltenes novada iedzīvotājs un OK “Azimuts” sportists Ilgvars Caune.  Sacensībās piedalījās orientieristi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, ASV, Vācijas un Anglijas.

Vivus.lv MTB maratona Apes posms: Gada aizraujošākās kalnu divriteņu sacensības Latvijā, pulcējot vairāk nekā 500 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Prestižajā Ape100 distancē, startējot Baltijas vadošajiem kalnu riteņbraucējiem, uzvarēja Pasaules čempionāta sestās vietas ieguvējs Mārtiņš Blūms.

Latvijas čempionāta posms autokrosā: Gadsimta apmeklētākais čempionāta posms lieliskajā Tepera autotrasē. Dalībnieku rekordu papildināja pārpildītas tribīnes ar skatītājiem, kā arī spraigas cīņas trasē. Lielisks darbs Vaira Trallas vadītajai komandai.

Gaujienas taku skrējiens: Viena no lielākajām un labāk organizētajām sporta, aktīvās atpūtas aktivitātēm novada pagastos. Seriāls, kas notika piecos posmos, pulcēja vairāk nekā 250 dalībnieku ne tikai no Gaujienas, bet arī apkārtējām pilsētām un pagastiem. Skrējiena trase ierīkota gleznainā un vēsturiskā apvidū.

Latvijas kausa finālposms BMX riteņbraukšanā: Silvas trasē vairāk nekā 300 sportisti sezonas izskaņā sacentās Latvijas kausa finālposmā. Dalībnieki izcēla ļoti labi sagatavoto trasi, kā arī mājīgo atmosfēru, kur galvenie vaininieki ir BMX kluba “Silvas ziķeri” treneri, sportisti un bērnu vecāki.

Smiltenes triatlons: Vienas no labāk organizētajām triatlona sacensībām Latvijā. Pulcēts kupls dalībnieku skaits ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Par prieku mājiniekiem, uzvaru pus Ironman distancē svinēja smiltenietis Edgars Cimermanis, kurš arī laboja Smiltenes triatona rekordu.

Smiltenes novada 2022. gada labākais tehnisko sporta veidu pārstāvis:

Jānis un Pēteris Jegorovi – motokross: Viena no Latvijas daudzsološākajām blakusvāģu ekipāžām aizvadīja karjeras labāko sezonu, izcīnot trešo vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā.

Sandis un Ingus Eisleri – autosports: Izcīnīta uzvara prestižajā minirallija “Latvija” WD Open klasē.

Edgars Tralla – autosports:  137 dalībnieku konkurencē izcīnījis uzvaru LAF Folkreisa Vasaras kausā, kas sezonas garumā risinājās sešos posmos dažādās Latvijas autotrasēs.

Sandis Aleksejevs – motosports: Izcīnījis trešo vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā MX250 klasē. Sportistam arī otrā vieta Latvijas amatieru čempionātā M18+ grupā, kā arī otrā vieta Nacionālā kausa posmā.

Andris Aleksejevs – autosports: Uzvarējis LAF Latvijas kausa kopvērtējumā autosprintā 1600 kubikcentimetru klasē. Šajā grupā startēja 26 sportisti.

Aleksis Aleksejevs – autosports: Ieguvis trešo vietu 21 dalībnieka konkurencē LAF Latvijas kausa kopvērtējumā autosprintā junioru grupā.