2024. gada 19. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādei “Pīlādzītis” 1. vieta

Laika posmā no 15. marta līdz 21. aprīlim notika izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai”, kurā Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” iesaistījās pirmo reizi un ieguva 1.vietu. Iestāde kopā savāca vienu tonnu un 500 kg izlietoto bateriju.

“Lai konkursā panākumi būtu veiksmīgi, es uzrunāju visu grupu skolotājas, vai būtu interese piedalīties, un grupu skolotājas deva piekrišanu. Uzvaru šajā konkursā ieguva, pateicoties bērnu vecākiem, kuri iedegās no sirds un bija aktīvi, atsaucīgi un ieinteresēti uzvarēt. Paldies vecākiem! Pateicoties vecāku atbalstam, “Pīlādzītis” ieguva pirmo vietu un naudas balvu 400 eiro,” stāsta “Pīlādzītis” metodiķe Santa Timermane.

“Bērni paši baterijas nenesa, jo kā, zināms baterijas satur gana daudz kaitīgu vielu. Tikko kā vecāks atnesa baterijas, tā audzinātājas zvanīja un ziņoja man. Līdz ar to es uzreiz parūpējos, ka baterijas tiek tūlīt aiznestas uz drošu vietu –  iestādes pagrabtelpu, kur noteikti neviens bērns nevar piekļūt. Šis konkurss prasīja gana daudz spēka un enerģijas. Piekusa gan vecāki, nesot smagos maisus, gan es, bet tas bija to vērts,” Teic S. Timermane.

Katrs atnestais kilograms bateriju ne tikai ir tuvinājis iestādi savākt iespaidīgu izlietoto bateriju daudzumu, bet arī, piedaloties šajā konkursā, ikkatrs no dalībniekiem ir veicinājis videi kaitīgu atkritumu nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Oficiāla laureātu godināšana notiks 24. maijā Tērvetes dabas parkā. Uz apbalvošanu pārstāvēt iestādi visu vārdā dosies iestādes metodiķes Santa Timermane, Anda Dinga un audzinātājas no “Lācēnu” grupas Inese Āboliņa un “Vardīšu” grupas Guna Lejiņa.

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru. Konkursu atbalsta “VEF Rīga” ar mērķi veicināt audzēkņu izpratni par izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi un rosināt bērnus caur praktisku darbību ikdienā samazināt apkārtējās vides piesārņojumu ar videi bīstamiem atkritumiem.

 

Sagatavoja: Pārsla Kupriša, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste