2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Izskanējis Smiltenes novada vokālo ansambļu koncerts “RaSmA pin bizi”.

 

Saulainā 10. marta pēcpusdienā izskanējis Smiltenes novada vokālo ansambļu koncerts “RaSmA pin bizi”, šoreiz par tās norises vietu bija izraudzīts Apes Kultūras centrs, kas uzņēma 14 novada vokālos ansambļus.

 Edgars Raginskis Kultūras novada Kultūras un tūrisma Kultūras jomas speciālists atklājot dziedošo pasākumu izteica vēlēšanos šo tikšanos uztvert nevis kā skati, bet drīzāk vienojošu dziesmu parādi. Pašiem ansambļu dalībniekiem šī bija svētku diena, kad parādīt un izbaudīt savu varēšanu, paskatīties, kā sokas citiem un pabūt domubiedru pulkā, jo pēdējo reizi šāda satikšanās bija 2022. gada maijā.

Skatē uzstājās četrpadsmit novada vokālie ansambļi: Apes kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis, vadītāja Sandra Oto, Trapenes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Noktirne”, vadītāja Ina Java,  Trapenes kultūras nama vīru vokālais ansamblis “Runči”, vadītāja Ina Java, Trapenes kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Atmoda”, vadītāja Ina Java, Trapenes kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Sonets”, vadītāja Ina Java, Gaujienas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, vadītāja Dagnija Pakalne, Gaujienas tautas nama vīru vokālais ansamblis, vadītāja Ilze Dāve, Virešu kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis, vadītāja Sandra Oto, Launkalnes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Anemone”, vadītāja Signe Baltere, Smiltenes kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis “Iedvesma”, vadītāja Mārīte Veidemane, Blomes vīru vokālais ansamblis “Herakleum”, vadītājs Juris Krūze, Blomes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “ Ieklausies”, vadītājs Juris Krūze, Drustu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis, vadītāja Dace Ābrama. Katrs kolektīvs izpildīja divas dziesmas pēc savas izvēles- vienu dziesmu a cappela (bez instrumentāla pavadījuma) un otru dziesmu pēc brīvas izvēles.

Ansambļu skanīgumu vērtēja zinoša žūrijas komisija- Zane Stafecka – kordiriģente, pedagoģe, vokālās grupas “Latvian Voices” III soprāns, Arturas Burke – balss un elpas fitnesa treneris, komponists un producents, Edgars Raginskis – komponists un pianists, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes Kultūras jomas vadītājs.

Informē:
Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste
Foto: Kristīne Majore