2022. gada 9. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Izsludināts arhitektūras ideju metu konkurss Viedrades kvartālam Smiltenē

Smiltenes novada pašvaldība turpina darbu pie 2021. gadā iesāktā projekta par Viedrades kvartāla attīstību Smiltenē, Pils ielā 9. Pērn tika izstrādāta kvartāla dizaina un telpiskās attīstības stratēģija, savukārt pašlaik ir sperts nākamais solis un jūnijā beigās ir izsludināts arhitektūras ideju metu konkurss.

Arhitektūras ideju metu konkursa mērķis ir, izmantojot arhitektūras profesionāļu radošu sacensību, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu Viedrades kvartāla būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu.

Galvenās funkcijas, kuras jāparedz arhitektūras metu ideja konkursa dalībniekiem, ir bibliotēka, kopienas centrs, telpas mazajiem uzņēmējiem un kopradei, kā arī sabiedriskās ēdināšanas telpas. Tāpat nozīmīga konkursa daļa ir publiskā ārtelpa un teritorijas labiekārtojums, izmantojot teritorijas novietojuma priekšrocības gan pie Vidusezera gan Abula upes.

Ilgtermiņā Viedrades kvartāls būs daudzfunkcionāla, ilgtspējīga, pieejama, iekļaujoša un pievilcīga teritorija Smiltenes pilsētas centrā, kurā viena otrai līdzās darbojas kultūras, uzņēmējdarbības, pakalpojumu un tūrisma jomas un kura ir vienlīdz iecienīta gan Smiltenes novada iedzīvotāju, gan viesu vidū, vienlaikus saglabājot, izceļot teritorijas vēsturiski industriālā rakstura iezīmes gan simboliski, gan fiziski.

Arhitektūras ideju metu konkurss risināsies līdz 2022.gada 5. septembrim un tajā var piedalīties sertificēti arhitektūras speciālisti.

 

Metu konkursa nolikums un izejas dati pieejami šeit: https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/83812 

 

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Ulāns,

Smiltenes novada pašvaldības

Izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos