2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Izstāde “IK DVIELĪŠA IZRAKSTĪJU”

 

Izstāde “IK DVIELĪŠA IZRAKSTĪJU”

Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā līdz 6. maijam – izstāde “Ik dvielīša izrakstīju”. Izstādē apskatāmi izstādē apskatāmi 25 tradicionālie goda dvieļi no muzeja krājuma, kas izšūti dažādās tehnikās starpkaru periodā.

**********************************************************************

 

Izstāde “IK DVIELĪŠA IZRAKSTĪJU”

 

Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā Lielajā salonā dažādas lomas līdztekus gleznām martā un aprīlī ieņēmuši izrakstīti goda dvieļi no muzeja krājuma izstādē “Ik dvielīša izrakstīju”. Pavisam muzeja krājumā ir vairāk nekā 30 dvieļu, kas tapuši 20. gadsimta starpkaru periodā un nedaudz vēlāk – pēc Otrā Pasaules kara, bet izstādē apskatāmi 25 dvieļi, kas izšūti dažādās tehnikās, tās bieži vien kombinējot – te ieraudzīsim gan spodršuvumu, krustdūrienu un rišeljē izšuvumu, gan tamborētas mežģīnes un tā dēvēto cauro vīli dažādās variācijās. Dvieļi lielākoties ir no lina, austi dažādās tehnikās, ieskaitot dreļļu sējumu, ko pazīstam kā tipisku galdautu rakstu. Izstādes “Ik dvielīša izrakstīju” ietvaros ir pieejams meistarklašu un rokdarbu aktivitāšu galds, pie kura ikviens interesents aicināts apgūt dažādu izšuvuma tehniku pamatus vai vismaz pamēģināt izšūt gan uz papīra, gan kanvas auduma, iedvesmojoties no gandrīz 100 gadu seniem monogrammu, ornamentu un zīmējumu paraugiem un piegrieztnēm. Muzejā gan izstāstīs par izstādē eksponēto dvieļu tematiku un darināšanas tehnikām, gan ierādīs izšūšanas pamatus. Pie aktivitāšu galda šoreiz devīze ir – satiec sevi kā meistaru! Tiem, kam rokdarbi nešķiet tik vilinoši, muzejs piedāvā pārbaudīt savas zināšanas un vērību, atbildot uz interesantiem un āķīgiem jautājumiem un paspēlēt muzeja spēli – “atrodi īsto dvieli”!