2022. gada 8. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Izstāde “Pēteris Šmits: no Raunas līdz Pekinai”

Izstāde “Pēteris Šmits: no Raunas līdz Pekinai”

Raunas bibliotēkas un muzeja telpās Rīgas ielā 2, Raunā, apskatāma izstāde “Pēteris Šmits: no Raunas līdz Pekinai”. Izstādi veidojusi Latvijas Universitātes Bibliotēka, sadarbojoties ar citām institūcijām,  UNESCO atbalstītās starptautiskās konferences “Personība kultūru un valodu krustcelēs. Pēterim Šmitam 150” ietvaros.

Izstāde piedāvā iepazīt Raunas pagasta “Pekšos” dzimušā profesora, valodnieka, etnogrāfa, sinologa Pētera Šmita dzīves gājumu ar fotogrāfiju, vēstuļu manuskriptu un citu atmiņas institūcijās glabāto dokumentu starpniecību, kas līdz šim plašākai publikai bija mazāk zināmi. Iepazīstot šo personību ne tikai kā latviešu folkloristu, bet arī kā vairāku augstskolu mācībspēku un pasaules ievērību guvušu sinologu, saprotam, kādēļ Pētera Šmita vārds ir ticis iekļauts UNESCO svinamo gadskārtu vidū.

Īpašs paldies Latvijas Universitātes Bibliotēkai un Mārītei Savičai!

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā.