2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Izstāde “Ukrainas uzvarai”

Izstāde “Ukrainas uzvarai”
 
19. maijā Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā svinīgi tika atklāta izstāde “Ukrainas uzvarai”.
Priecājāmies par Smiltenes novada pašvaldība pārstāvju klātbūtni un sirsnīgo Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Edgara Avotiņa uzrunu. Izstādes atklāšanā piedalījās izstādes idejas autore Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere un šīs izstādes kuratore – māksliniece, mākslas izstāžu kuratore, Rīgas Latviešu biedrības Vizuālās mākslas komisijas vadītāja Gunta Brakovska. Izstādes atklāšanas brīdi un arī saviesīgo daļu kuplināja izstādes mākslas darbu autori – Velta Riekstiņa, Tālivaldis Muzikants, Ieva Muzikante, Jānis Strupulis un divas mākslinieces no Ukrainas – Svitlana Kislova un Marija Zenkova. Izstādē skatāmas arī kuratores Guntas Brakovskas gleznas. Savukārt, ar kokles skaņām Mēru muižas Lielo salonu pieskandināja Smiltenes folkloras kopa “Rudzupuķe”. Dāvinājumā Smiltenes novada Ukrainas bēgļu kopienas pārstāvji no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktores Ventas Koceres saņēma Imanta Ziedoņa “Epifānijas”, kas tulkotas un izdotas ukraiņu valodā.
Izstāde “Ukrainas uzvarai” skatāma Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā līdz 14. jūlijam.