2023. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Izstādes “DIEVS” izskaņas pasākums

Ievīties, iepīties, savīties, salikties, uzmeistaroties latviskās dzīvesziņas un kosma modelī. Un iedziedāties.
Izstādes “DIEVS” izskaņā aicinām savienot savas debesis ar zemi un zemi ar debesīm, izmantojot īpašu saiknes veidošanu – gatavojot puzurus. Baltu kultūrā puzurs ieņem īpašu vietu – kā visuma modeļa daļa un kā universālās dabas likums tas ievijas puzura veidotāja rokās, uz mirkli padarot to par lielās Pasaules Mājas līdzzinātāju un radītāju. 
Parasti mēdz būt, ka ir ļaudis, kas puzurus rada un arī tie, kas nerada. Bet vēlas radīt. Un ir ļaudis, kas prasmēs ir meistari un šo meistarību gatavi nodot citiem.21. oktobra rītā aicinām doties pie mums, uz Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā, lai izstādes “DIEVS” radīto darbu ietvērumā radītu paši savu visuma modeli. Puzuru veidošanas darbnīcu vadīs un ar savām zināšanām dalīsies Inga Ķestere. Ingas radītie puzuri Mēru muižas telpās jau iepriekšējā gadā piepildīja muzeja mājvietu ar to brīnumaino kustību, kas rodas lieliem un maziem puzuriem sakustoties – elpas pūtienā vai strauju soļu vējā.
Darbnīcu atvērsim pulksten 11.00 un tā ilgs līdz pulksten 14.00, dalības maksa darbnīcā – 9 eiro. (Pieteikumus dalībai puzuru veidošanas darbnīcā gaidām pa tālruni 27054830.)
 Puzuru darbnīca ir darbs rokām, prātam un apziņai. Dziesma atver sirdi un piepilda dvēseli. Puzuriem blakus stāvēs STIPRA dziesma – jau no pulksten 11.00 Mēru muižas apkārtni un telpas pieskandinās tautas vērtes kopa Dzieti. Dzietu dziesma sakņojas latviskās dzīvesziņas spēkā un mīlestībā, radot smalku enerģiju, tai pievienosies Mēru dižozola spēks un dižlapegles eksotiskais skaistums.
Laipni aicinām visus apmeklēt Smiltenes novadpētniecības muzeju Mēru muižā izstādes “Dievs” izskaņas dienā – sestdien, 21. oktobrī! Puzuru darbnīca notiks paralēli muzeja izstāžu un ekspozīciju apmeklējumam, un muzejs būs atvērts ierastajā sestdienas darba laikā – no pulksten 10.00 līdz 16.00.
Tālrunis uzziņai – 27054830.
Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts muzeja publicitātes vajadzībām.