2023. gada 28. janv.
A- A A+
Viegli lasīt

Izstrādāts mobilais tūrisma gids Raunas iepazīšanai

Izstrādāts mobilais tūrisma gids Raunas iepazīšanai

Šajā vasarā un rudenī Smiltenes novada pašvaldība aktīvi strādāja pie mobilā tūrisma gida izstrādes Raunas ievērojamākajiem tūrisma objektiem. Šobrīd ir izstrādāta mobilā gida saturiskā daļa, ar kuru visi interesenti var iepazīties mājaslapā: https://pils.rauna.lv/ . Šī lapa kalpos ne vien kā mobilā tūrisma gida satura platforma, bet arī kā vieta, kur uzzināt vairāk par Raunas pagasta un Raunas pils vēsturi.

Mobilā tūrisma gida satura izstrādes procesā apkopota vēsturiskā informācija un vizuālais materiāls par Raunas tūrisma objektiem, izveidoti apraksti, video un audio ieraksti, kā arī informācija tulkota svešvalodās. Tāpat arī radīts Raunas pils pagalma papildinātās realitātes objekts, kas izstrādāts balstoties uz Raunas pils rekonstrukcijas zīmējumiem un arhitektonisko izpēti. Raunas pils pagalma papildinātās realitātes objekts ļaus apmeklētājiem ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību iepazīt Raunas pils vēsturi un vizualizēt, kā ir izskatījies pils pagalms laikā, kad Raunas pils bija apdzīvota.

Pavisam drīz sāksies darbs pie mobilā gida satura izvietošanas dabā, pie tūrisma objektiem uzstādot informatīvās planšetes un plāksnes ar QR kodiem, kurus noskenējot ar telefonu varēs uzzināt par vietas vēsturi, noskatīties video, noklausīties audio vai aplūkot Raunas pils pagalmu ar papildinātās realitātes starpniecību.

Mobilā tūrisma gida saturu izstrādāja uzņēmums SIA “Tomega”, sadarbībā ar Raunas muzeju. Aktivitāte īstenota Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta “Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam” (LV-RU-052, RunRaRo). Vairāk par projektu: https://smiltenesnovads.lv/landscape-as-a-resource-backing-new-services-and-tourism-jeb-runraro/

Kontaktpersona:

Ieva Plētiena,

Projekta vadītāja Smiltenes novadā

Tel. 28728377

e-pasts: [email protected]

 

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Smiltenes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

 Projekts RunRaRo tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.