2022. gada 6. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Izvairies no finanšu krāpniekiem

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), Valsts policija un citas institūcijas regulāri no iedzīvotājiem saņem informāciju par gadījumiem, kad krāpnieki izkrāpuši vai mēģinājuši izkrāpt finanšu līdzekļus. FKTK sagatavojuši informatīvus materiālus, kā neiekrist finanšu krāpnieku slazdos un kā neuzķerties uz nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem.  

Lai brīdinātu iedzīvotājus būt piesardzīgiem un izglītotu par biežāk sastopamiem krāpšanas gadījumiem un krāpnieku paņēmieniem, informatīvo materiālu vadmotīvs ir “Septiņreiz nomēri, pirms rīkojies”, proti, aicinām iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt saņemto piedāvājumu ieguldīt vai citu finanšu informāciju un lēmumu par savām finansēm pieņemt nesteidzīgi, bez citu personu izdarīta spiediena.

  • MateriālsUzmanies no finanšu krāpniekiem skaidro, kādas pazīmes raksturo krāpnieku darbību un kā rīkoties, ja piezvanījis krāpnieks.
  • MateriālsUzmanies no nelicencētiem ieguldījumu pakalpojumiem” brīdina uzmanīties no ieguldījumu pakalpojumu piedāvātājiem, kas nav saņēmuši atļauju darbībai Latvijā. FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, un tikai darījumos ar licencētiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu un viņa ieguldītos līdzekļus aizsargā valsts.

FKTK mājaslapā atrodama papildu informācija: