2023. gada 3. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Jaunākās grāmatas Smiltenes novada bibliotēkās

Lielie rudens darbi jau padarīti un vakari kļuvuši brīvāki, lai dotos piedzīvojumos ar jaunajām grāmatām. Piedāvājam iepazīties ar jaunākajām grāmatām Smiltenes novada bibliotēkās.

Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13:

Aizraujošs romāns par mīlestību, uzticēšanos un par pasaulē skaistāko audumu – zīdu, tā var raksturot Vācijā populārās rakstnieces Tabea Baha jaunāko romānu “Zīda villas mirdzums”.

“Odrija Hepbērna. Apburošā.” Viņas vārds neprasa skaidrojumu. Viņa ir viena no 20. gadsimta populārākajām aktrisēm, kas pasaulei zināma kā elegances un stila ikona. Savas neparastās dzīves laikā Odrija spējusi skart sirdis visā pasaulē un Donalda Spoto biogrāfijā liek vēlreiz iemīlēties šajā apburošajā aktrisē, atklājot daudz satraucošu detaļu ne tikai par viņas karjeru, bet arī privāto dzīvi.

Grāmata “Avoti – svētie, skaistie, veselīgie, pārsteidzošie” ir tās autora Jāņa Bikšes ceļojums pa pasaules, Baltijas un Latvijas ūdens avotiem. No dažādu pasaules daļu geizeriem līdz mistisku Latvijas Velnalu avotiem un vēsturniekiem vēl uzminamām mīklām “Ķintu akā”. Piedzīvojumiem bagātajā ceļojumā tiek satikti interesanti cilvēki, uzzinātas jaunas teikas.

Jaunās grāmatas Smiltenes bibliotēkā pieejamas no 19. septembra. Kopā iegādātas 55 grāmatas visām gaumēm un vecumiem.

Bērnu apkalpošanas nodaļā, Gaujas ielā 1:

Katerinas Mihaļicinas grāmata “Kas aug parkā” ir pasaka bērniem par svarīgām lietām: par izaugsmi un sevis atrašanu, par līdzībām un atšķirībām, kā arī par to, cik svarīgi ir, lai tev apkārt būtu kāds, kas ir kaut mazliet līdzīgs tev. Un vēl tas ir reizē ekoizglītojošs stāsts par kokiem mums apkārt, kuriem ejam garām, bet ne vienmēr zinām, kas tie ir.

Vecāku plauktu papildinājusi Daniela Sīgela grāmata “Vētrainais pusaudžu prāts”, kurā autors sagrauj virkni mītu, parādot pusaudžu gadus kā dzīves posmu, kad iezīmējas ceļš, kas tiks izvēlēts pieaugušā vecumā. Izprotot pusaudžu prāta īpatnības, jaunieši un viņu vecāki varēs pilnvērtīgi pieredzēt šo sarežģīto un ļoti nozīmīgo vecumposmu.

Ar pilnu Smiltenes novada bibliotēku jauno grāmatu sarakstu var iepazīties šeit.

Rezervēt izvēlētās grāmatas var elektroniskajā katalogā (nepieciešami autorizācijas dati) vai sazinoties ar bibliotekāru.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Seržante – Jaunzema un Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākās bibliotekāres