2022. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Jaunumi un iespējas no Latvijas Lauku foruma

Iespējas un jaunumi
 • Visu augustu un septembri dažādos Latvijas reģionos turpinās Mājas kafejnīcas, kur Lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti atver savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām. Informācija par visām kafejnīcām pieejama šeit.
   
 • Līdz 19. augustam atvērts projektu konkurss NVO “Nevalstisko organizāciju darbība Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam” ar atbalstu līdz 30 000 eiro. ​​​​​​Programmas mērķis ir atbalstīt NVO darbības nepārtrauktību, tai skaitā koordinējot un nodrošinot brīvprātīgo darbu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam. Vairāk informācijas SIF mājaslapā šeit.
   
 • Līdz 19. augustam sociālajiem uzņēmējiem un ideju autoriem ir vērtīga iespēja pieteikties sociālās uzņēmējdarbības pičam jeb prezentāciju konkursam “Tam labam būs augt 2022”. Balvā ir iespēja saņemt 2000 eiro finansējumu sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai. Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājaslapā.
   
 • Valsts kanceleja līdz 19. augustam aicina aizpildīt aptauju “Uzticēšanās valsts pārvaldei Latvijā” ar mēķi identificēt jomas, kas saistītas ar uzticēšanos valsts pārvaldei, un kuras no tām būtu pilnveidojamas. Aptauja ir daļa no Valsts pārvaldes modernizācijas plāna izstrādes procesa un tika veidota, izmantojot SenseMaker aptaujas metodi. Aptauja pieejama šeit.
   
 • Līdz 22. augustam iespējams pieteikties darbam programmas „Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm” vērtēšanas komisijā. Piesakoties konkursā, lūgums īsi raksturot motivāciju, kā arī pievienot kandidāta CV. Pieteikumi nosūtāmi uz [email protected] Pieteikšanās kārtība pieejama šeit.
   
 • Līdz 31. augustam atvērta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ES fondu projekta 8. kārta, kur strādājošie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no vairāk nekā 40 izglītības programmāmicinām. Vairāk informācijas un pieteikšanās šeit.
   
 • Kopienas tiek aicinātas pieteikt savu pasākumu Eiropas Ilgtspējīgu kopienu dienai, kas notiek 17. septembrī. Pasākumu formāts un norises veids (klātiene, tiešsaiste) var būt dažāda, atkarībā no katras kopienas vēlmes un iespējām. Variāk informācijas par pieteikšanos šeit.
Uzziņai
 • Eiropas Komisijas Kopīgais pētniecības centrs ir publicējis ziņojumu, kurā ir izpētīts jēdziens “vientuļās vietas” un ar tām saistītās problēmas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā. Tajā izceltas jaunas iespējas un politikas ieteikumi, lai līdzsvarotu teritoriālās atšķirības.
   
 • LLF pārstāve 6.augustā piedalījās Ziemupei 600 svētkos, kuros viens no centrālajiem pasākumiem bija Asfaltēšanas kongress. Vietējās kopienas ļaudis kongresa laikā, radošā un vieglā noskaņā, svēra visus par un pret asfalta seguma nepieciešamībai ceļam, kas savieno ciemu ar Liepājas – Ventspils šoseju. 
   
 • Publicēts rakstu krājums par attālām lauku teritorijām, iekšējo un starptautisko migrāciju un vietējo attīstību, balstoties datu analīzē un aktualizējot lauku teritoriju un to iedzīvotāju nozīmi inovatīvu politiku izstrādē vietējā, reģionālā un nacionālā mērogā. Kopsavilkums pieejams šeit, bet viss rakstu krājums pieejams šeit.
   
 • Biedrībām, nodibinājumiem un arodbiedrībām grāmatvedības kārtošanai ir pieņemti jauni noteikumi, papildinot iepriekšējo regulējumu un ietverot lietoto terminu plašāku skaidrojumu. 
   
 • EPALE – Eiropas pieaugušo mācīšanās elektroniskā platformai izveidots reģionālo koordinatoru tīkls. Koordinatori informē par platformas piedāvātajām iespējām savos reģionos, EPALE vārdā rīko seminārus par pieaugušo izglītībā aktuālām tēmām.
   
 • Kuras ir Latvijas atklātākās pašvaldības? DELNA – Sabiedrība par atklātību veikusi pašvaldību atklātības izvērtējumu – rezultāti liecina, ka lielākajai daļai pašvaldību piešķirts vidējs vērtējums. Vislabākos rezultātus uzrādījušas Rīgas dome, Bauskas un Rēzeknes pašvaldības, vissliktākos – Valmieras, Valkas, Ventspils un Varakļānu pašvaldības. 

Gaidāmie notikumi
9. augusts
11.00  |  Vebinārs “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā” par pieteikšanās nosacījumiem, iespējamajām aktivitātēm u.c. Vebinārs būs skatāms LAD mājaslapā un sociālajā tīklā Youtube. 

11. augusts
12.00  |  Start IT konference “Iedvesmas diena 2022” par iedvesmas stāstiem vides dizainā.  Reģistrēšanās dalībai šeit, bet tiešsaisti varēs vērot Start(IT) Facebook lapā

11. augusts
14.00  |  Informatīvs seminārs NVO par projektu konkursu “Nevalstisko organizāciju darbība Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam”. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu [email protected]  un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO. Vairāk informācijas šeit.

15. augusts
12.30  |  Pētījuma “Digitālās prasmes nākotnes karjerai” rezultātu prezentācija un diskusiju ar Izglītības un zinātnes ministres, Domnīcas Certus valdes priekšsēdētāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora un citu ekspertu dalību. Tiešsaisti varēs vērot Start(IT) Facebook lapā

20. augusts
Kas nepieciešams, lai cilvēks dzīvotu labāk? Kā veidot labu sarunu? Cik daudz var izmainīt un sasniegt, darot kopā? Kas veido labu pārvaldību un kāda loma ir vietējās kopienas līdzdalībai?
! Šogad pirmo reizi notiks demokrātijas festivāls “Kopienas sarunas”, kas mājos Zaļenieku muižā Jelgavas novadā! Ikviens no visas Latvijas tiek aicināts pievienoties aizrautīgās sarunās, turklāt pasākuma laikā darbosies arī radošās darbnīcas bērniem, vides darbnīcas pieaugušajiem un gards ēdināšanas pakalpojumu klāsts. Vairāk par festivālu un Lauku partnerības “Lielupe” iniciatīvu “Kopdare” uzzini šeit.

25. augusts 
10.00-14.00 |  Forums “#atbalstsuzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”, kura laikā būs arī iespēja klātienē konsultēties ar Altum, LIAA, NVA, Valsts darba inspekcijas, VID, LAD ekspertiem. Uzņēmēji varēs konsultēties par atbalsta programmām un citiem jautājumiem. Vairāk informācijas šeit.

12. septembris 
15.00-18.00 |  Enerģijas kopienas laukos – kopienu atbalsta programmas atklāšanas seminārs – labās prakses, tīklošanās un informācija par plānotajām aktivitātēm. Pieteikšanās un vairāk informācijas šeit.

12.-15. septembris 
Eiropas lauku parlaments, Polijā, Kelcē. Vairāk informācijas šeit.