2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Kadriļu diena kopā ar Latvijas Universitātes folkloras deju kopu “Dandari”

Pēc latviešu tautas ticējumiem pašā februāra sākumā svinama Sveču diena. Šajā dienā var gardi pieēst pilnu vēderu, iztērēt krietnāku naudas žūksni, bet pats galvenais bija jautrība – Sveču dienas aktivitātēm ar līksmību un pozitīvismu bija jāpiepilda viss turpmākais gads. Un, kas var būt jautrāks par dančiem!

Tāpēc Smiltenes kultūras centrā viesosies, Latvijas Universitātes folkloras deju kopa “Dandari”*, lai plašākam dejotāju pulkam nodotu ilgajā darbības laikā izpētītās un speciālistu interpretētās kadriļas un citas latviešu etnogrāfiskās četrpāru un grupu dejas.

Tos, kurus interesē, kā šī daudzpāru deja agrāk tika dejota Baltijas muižās un laukos, folkloras kopas “Rudzupuķe” un “Dandari” aicina uz sadancošanos.

Līdzi ņem savus ērtākos apavus, ūdeni slāpju veldzēšanai, labu garastāvokli un vēlmi mācīties. Ieejas maksa- ziedojums vai svece.

 

*Latvijas Universitātes folkloras deju kopā “Dandari”, izmantojot dejotāju un mūziķu pieredzi, tiek saglabāta un kopta latviešu horeogrāfiskā folklora – spēles, rotaļas, rotaļdejas, pāru un daudzpāru dejas (kadriļas), īpašu uzmanību pievēršot izpildījuma detaļām. Kopa dibināta 1980. gadā Rīgā un vēl arvien uz mēģinājumiem un koncertiem pulcē kā dejotājus, tā arī muzikantus.

Informāciju sagatavoja

Aija Kramiņa

folkloras kopa “Rudzupuķe”