2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Kopdarbā Apes pilsētā notikušas pārmaiņas

Saņemot iedzīvotāju atbalstu, balsojot par Smiltenes novada pašvaldības līdzdalības budžeta projektu “Apes pilsētas laukumu labiekārtošana”, apenieši ir veikuši darbus pie pilsētas centra puķu dobju atjaunošanas, dažādošanas un skaistā radīšanas. Vairāk kā pirms 12 gadiem ar Apes iedzīvotāju iniciatīvu un “Alūksnes un Apes novada fonda” atbalstu veidotās puķu dobes, tagad ir izinventarizētas, izplānots jauns dobju saturs un sastāvs, daudzi no esošajiem augiem izņemti un pārstādīti citur, augsne krietni ielabota. Dobes pilnveidotas gan ar projektā iegādātiem, gan ar apeniešu dāvinātiem stādiem savai pilsētai, kas ir īpaša pievienotā vērtība.

Savukārt, Apes pilsētas centra trijstūris ir iemantojis jaunu izskatu – ir izveidots laukakmens bruģēts celiņš, kur nākotnē tiks radīta laikmetu, cilvēku un vides satikšanās vieta. Uzstādīti jauni soliņi.

Atjaunojot dobes un laukumu, čakli strādāja daudzi apenieši. “Cits atnesa puķes, cits izraka un iestādīja, sagatavoja augsni, atsaucīgi darīja dažādus darbus. Tas patiešām ir mūsu visu kopdarbs. Ape dara un rada. Par skaisto un patīkamo! ” saka projekta iniciatore Ilva Sāre.

Projekta kopējās izmaksas 4996,00 EUR.

Iedvesmojoties no šī projekta, Labie darbi Apei turpinās un arī Apes pilsētas skvērā pretī Apes tautas namam tiek veidota jauna, mūsdienīga košumkrūmu dobe, kā dāvana savai pilsētai, kuras plānošanā un veidošanā iesaistās vietējie iedzīvotāji. “Šie labie darbi rada tādu īstu vienotības sajūtu. Paldies visiem tiem, kuri iesaistās, dāvina stādus, iegulda savu darbu un sniedz gan tehnisku, gan materiālu palīdzību. Mēs jums no sirds vēlreiz pateiksimies tad, kad visa Ape ziedēs!” tā I.Sāre

Informāciju sagatavoja:
Liene Ābolkalne