2022. gada 6. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Krīgers krīt finālā, paliekot astotais Eiropas čempionātā BMX

 

Sestdien Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā vīru elites grupā astoto vietu izcīnīja “Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera” sportists Kristens Krīgers, kurš piedzīvoja kritienu lielajā finālā. Dāmu U23 vecuma grupā Vineta Pētersone ierindojās septītajā vietā.

UEC Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā pirmajā sacensību dienā par godalgām sacentās elites, U23 un junioru grupu sportisti. Jāizceļ, ka U23 grupas sacensības vīriem un dāmām Eiropas čempionātā iekļautas pirmo reizi.  Kuplā skaitā pārstāvēti šajās konkurencēs bija Latvijas sportisti. Sacensības pusfinālu laikā tika uz laiku apturētas spēcīga lietus un vētras dēļ, tomēr vēlāk, laikam uzlabojoties, varēja atsākties.

Vīru elite:

Mūsu vienīgais pārstāvis šajās sacensībās bija Kristens Krīgers. Trenera Ivo Lakuča audzēknis dienu iesāka ar uzvaru pirmās kārtas braucienā. Arī ceturtdaļfinālā “Mītavas kumeļi/ AKSSC” braucējs savā braucienā bija ātrākais, demonstrējot ļoti pārliecinošu sniegumu. Pusfinālā Kristens atzina divu franču – Artura Pilarda un Matisa Ričarda pārākumu, ierindojoties trešajā vietā un sasniedzot kāroto finālu. Dienas izšķirošajā braucienā par godalgām Kristens pirmajā taisnē sīvi cīnījās par vietu labāko trijniekā. Pirmajā virāžā, cīnoties par pozīciju, Krīgers piedzīvoja kritienu. Viņš sacensības noslēdza astotajā vietā.

U23 dāmas:

Latviju šajā grupā pārstāvēja olimpiete Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Vineta dienu iesāka ar uzvaru, kamēr Vanesa pirmās kārtas braucienā nefinišēja. Arī pusfinālā “Silvas ziķeri/ AKSSC Valmiera” braucēja Pētersone demonstrēja pārliecinošu sniegumu, iekļūstot dienas lielajā finālā. Tajā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei gan iesākto turpināt neizdevās. Vineta finišēja septītajā pozīcijā.  

U23 vīri:

No četriem latviešiem šajā grupā astotdaļfinālu ar pirmo piegājienu sasniedza Niks Rožukalns. Tajā trenera Mika Puķīša audzēknis finišēja trešajā vietā. Pusfinālistu pulkā gan pirmo gadu U23 konkurencē aizvadošais sportists neiekļuva, tomēr kopumā sacensības aizvadītas gana sekmīgi.

Juniori:

Līdz astotdaļfinālam no mūsu junioru puišiem tika – Ivars Svarinskis, Emīls Mārtiņš Treimanis un  Edvards Emīls Liberts. Šo barjeru kā vienīgais pārvarēja tikai Svarinskis. Spēcīgajā konkurencē “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis gan neiekļuva pusfinālistu pulkā.

Juniores:

Vienīgā Latvijas junioru sportiste Eiropas čempionātā Līva Lizete Glāzere sacensības iesāka ar ceturto vietu pirmajā kārtā. Pusfinālā trenera Olafa Lakuča audzēkne savā braucienā piedzīvoja sāpīgu neveiksmi, krītot un paliekot ārpus finālistu pulka.

Svētdien visas dienas garumā norisināsies jaunatnes un amatieru grupu sacensības. Kupli tajās būs pārstāvēti arī Latvijas braucēji. Sacensību sākums no pulksten 10:00, bet video tiešraide uec.ch mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs