2022. gada 17. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Labklājības ministrs piektdien apmeklēs Ukrainas bēgļu centru Rīgā

Labklājības ministrs Gatis Eglītis piektdien, 25. martā, plkst. 10.45 apmeklēs Ukrainas bēgļu atbalsta centru Kaļķu ielā.

Apmeklējuma laikā ministrs tiksies ar Rīgas sociālā dienesta direktori Irēnu Kondrāti, lai pārrunātu atbalsta sniegšanas gaitu. 

Centrā pašvaldības Sociālā dienesta darbinieki konsultē par iespējām saņemt sociālos pabalstus, par sociālā atbalsta sistēmu Latvijā, un citiem sociālās aprūpes pakalpojumiem. Atbalsta centrā iedzīvotāji no Ukrainas var pieteikties pabalstam krīzes situācijā, garantētā minimālā ienākuma pabalstam, mājokļa pabalstam, izziņai ES pārtikas paku saņemšanai, kā arī, piemēram, sociālajai rehabilitācijai un psiholoģiskajam atbalstam. Par pabalsta izmaksas un paku saņemšanas vietu un laiku katrs klients tiek informēts atsevišķi.

Ukrainas iedzīvotāji var saņemt Nodarbinātības valsts aģentūras konsultācijas par darba iespējam, kā arī uzzināt par iespējām pieteikties bezdarbnieka statusam.

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, [email protected]