2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Labra nams – telpiska skaņas horeogrāfija

LABRA NAMS
telpiska skaņas horeogrāfija
7. oktobrī plkst. 17.30, Smiltenes Kultūras centra lielajā zālē.
 
Vietu skaits ir ierobežots!
Ieeja: 5EUR, Smiltenes Kultūras centra kasē.
“Labra nams” ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā. Tā ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru ar nodomu radīt klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres veidojuši mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.
Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa – Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts. Skaņdarba izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli veidotus elektroniskus mūzikas instrumentus. Katram apmeklētājam darba sākumā tiks aizsietas acis un katru pavadīs līdz nejauši izvēlētai sēdvietai telpā, kas ļaus ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu. Horeogrāfiskais saturs veidots, par pamatu ņemot ornamentālu rakstu zīmi – astoņstūra zvaigzni. Ap katru apmeklētāju ir astoņi iedomāti koridori kustībai ar neierobežotu skaitu variantu horeogrāfisku skaņas trajektoriju rakstiem.
Izrādes konteksts ir piemērots jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no apmeklētāja redzes kvalitātes.
Skaņas izrādes autori ir apvienība Ieva Krish
Komponists – Jēkabs Nīmanis
Horeogrāfiju un scenogrāfiju veidoja Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants
Sistēmas dizainu veidoja Pāvils Jurjāns
Teksts – Marija Luīze Meļķe
Pieredzes konsultants – Katrīna Rudzīte
Izpilda – Emīlija Berga, Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Līva Nora Apšeniece, Krišjānis Sants
Producents – Tuvumi, Ģertrūde Upeniece, Krišjānis Sants
“Labra nams” ir veidots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” finansiālo atbalstu. Izrādes viesizrāžu cikls Latvijā notiek Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.