2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Lāčplēša diena Smiltenē

(attēls: Agnis Melderis 2019)

11.novembrī Smiltenē, kā arī visā Latvijā atzīmēs Lāčplēša dienu, un godinās latviešu brīvības cīnītājus. Šogad diemžēl nenotiks tradicionālie piemiņas brīži un lāpu gājiens, taču  aicinām 11.novembrī pie Brīvības kara varoņu pieminekļa Smiltenes pilsētas kapsētā iedegt svecīti, kā arī nolikt ziedus, lai godinātu un pateiktos brīvības cīnītājiem, kuru uzdrīkstēšanās, drosme un pašaizliedzība 1919. gadā sekmēja vienu no svarīgākajām uzvarām ceļā uz neatkarīgu Latviju.

Aicinām arī iedegt svecītes ēku logos, tādējādi godinot tos, kuri ar savu degsmi, dzimtenes mīlestību un ziedošanos dāvājuši mums brīvu Latviju!

Kā katru gadu, izrādot cieņu Brīvības cīņās kritušajiem, laika periodā no pl. 19:00 līdz pl. 21:00 pie Brīvības kara varoņu pieminekļa Smiltenes pilsētas kapsētā būs goda sardze, fona mūzika un svecītes, pieminot mūsu varoņus. Ja plānojat doties diennakts tumšajā laikā, aicinām pēc iespējas individuālāk nolikt ziedus un svecītes!

 

Informāciju sagatavoja

Alise Seile

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

28688101