2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2023”

Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde aicina atbalstīt novada un reģiona amatierteātra kolektīvus šī gada skatē, kuri parādīs un iepazīstinās ar aizvadītā gada laikā paveikto, kā arī cīnīsies par nokļūšanu Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2023”.
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ik gadu rīko amatierteātru skates ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā un latviešu diasporā, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā un motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai. Skate norisinās trīs posmos. Pirmais posms ir novadu skate, kurā ekspertu komisija, kas iecelta saskaņā ar LNKC nolikumu teātra nozarē, noteikusi labākās izrādes, kuras tālāk startē reģiona skatē, kas norisinās 2024. gada martā. Skates fināls un titula “Gada izrāde 2023” noskaidrošana 2024. gada 19. līdz 21. aprīlī.   

16. martā Smiltenes Kultūras centrā aicinām uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2023” reģiona izrādēm:

plkst. 10:00 Edvards Vulfs TAPIŅA ATGRIEŠANA Mārsēnu amatierteātris režisore Ingrīda Zilgalve

plkst. 11:30 Asja Kotljar AIZ STIKLA Stradu pagasta amatierteātris “Viesistaba” režisore Tatjana Ābeltiņa

plkst. 13:00 Alfrēds Veinbergs PRECĪBU VEIKALS Zeltiņu drāmas kolektīvs “Kontakts” režisore Gunita Paleja

plkst. 15:00 Aldo Nikolai ŠEIT BIJA TAUREŅI Smiltenes tautas teātris režisors Krišjānis Salmiņš

Kauguru kultūras namā 16. martā

plkst. 17:30 Pēc Elīnas Zālītes motīviem LAIMES ILGAS Kauguru pag. amatierteātris “Vīzija” režisors Oskars Hofmanis

Izrādes vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija trīs teātra mākslas ekspertu sastāvā – Andis Strods( Aktieris, Kostīmu mākslinieks, Scenogrāfs) , Līga Ulberte ( Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras asociētā profesore un Zinātniskās pētniecības centra pētniece kopš 2015. gada, teātra zinātniece un kritiķe),  un Mārtiņš Gailis (Aktieris, Režisors, Performants), pēc sekojošiem kritērijiem- literārā materiāla izvēles atbilstība, režisora darbs, aktieru darbs, scenogrāfija/vizuālais noformējums un izrādes koptēls.

Pēc visu reģiona skatēm pieteikto izrāžu noskatīšanās, veiksmīgākos iestudējumus žūrija izvirzīs “Gada izrāde 2023” finālam.

Amatierteātru skati rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldi. 

Informāciju sagatavoja:

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste