2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas čempionāts sprintā un stafetēs

Esam uzzinājuši Latvijā labākos orientēšanās sprinterus! Kuldīga ir pazīstama ar savu galvu reibinošo dabas daudzveidību: Ventas rumba, Senais ķieģeļu tilts, Kaļķu ielas kvartāls.  Šeit var izbaudīt dabu, kultūrvietas, aktivitātes, garšas un vēl. Dalībniekiem bija iespēja izskrieties pa mazajām un lielajām Kuldīgas ieliņām un aplūkot skaisto Kurzemes pilsētu.

Sieviešu elitē ar 30 sekunžu pārsvaru uzvarēja nepārspējamā “Azimuts OK – SmBJSS” sportiste Sandra Grosberga. Sudraba medaļu izcīnīja spēcīgā Elza Ķuze un trešajā vietā ir jaudīgā Signe Sirmā.

Vīriešu elitē ar 28 sekunžu pārsvaru uzvarēja neapturamais Uldis Upītis, otrajā vietā ieskrēja vienmēr ātrais Andris Jubelis un trešo vietu izcīnīja sprinta speciālists Endijs Titomers. “Azimuts OK” sportisti Matīss Slikšjānis un Ilgvars Caune izcīnīja attiecīgi piekto un dalīto sesto vietu.

“Azimuts OK – Sm BJSS” sportistēm dubultuzvara W – 20 grupā, kur pirmajā vietā  Anda Jaunmuktāne un otrajā – Agnese Jaunmuktāne. Otrajā vietā W – 35 grupā viņu trenerīte Liene Brūvele. Zelta medaļa vēl tika Aivim Zetmanim M – 40 grupā. Labāko desmitniekā vēl finišēja:

  • Māris Stabiņš 5. vieta M-55 grupā;
  • Roberts Zirdziņš, 8. vieta M-12 grupā;
  • Uvis Sproģis, 9.vieta M-18 grupā.

Rezultāti, grafiki un “spliti” ŠEIT.

Latvijas čempionāta sprinta stafete norisinājās 11. jūnijā. Laiks bija fantastisks, spriedze un intriga – liela. Ar izcilu rezultātu pirmo vietu ieņēma “Azimuts OK – Sm BJSS” komanda, kur pirmajā etapā – Matīss Slikšjānis, otrajā – Ilgvars Caune un trešajā – Sandra Grosberga. Šis Latvijas sprinta stafešu čempionātos “Azimutam” ir otrais zelts. Pirmo reizi tas izdevās Liepājā 2017. gadā , kad komandā startēja Artūrs Pauliņš , Artjoms Rekuņenko un Agnija Caune.

Lai pasākumu padarītu interesantāku, par sudraba medaļu finiša taisnē cīnījās “OK ALNIS – JNSC” un “OK KĀPA”. Tomēr Elza izrādījās jaudīgāka, un komanda “OK ALNIS – JNSC” izcīnīja otro vietu. Pirmajā etapā – Rihards Krūmiņš, otrajā – Endijs Titomers un noslēdzošajā – Elza Ķuze. Bronzas medaļu izcīnīja klubs “OK KĀPA”, kur pirmajā etapā Matīss Saulīte, otrajā – Uldis Upītis un trešajā – Irita Puķīte. Otra “Azimuts OK – Sm BJSS” komanda ar Uvi Sproģi, Andu un Agnesi Jaunmuktānēm sastāvā izcīnīja 21. vietu 37 komandu konkurencē. MW – 130 grupā “Azimuts OK” komanda ar Aivi Zetmani, Māri Stabiņu un Liene Brūveli sastāvā izcīnīja 7. vietu. 20 komandu konkurencē. MW – 12 grupā “Smiltenes BJSS” komanda ar Eduardu Zariņu, Robertu Zirdziņu un Zani Tarasu sastāvā izcīnīja 9. vietu 13 komandu konkurencē.

Rezultāti, grafiki un “spliti” ŠEIT

“Spliti”ar farstiem ŠEIT. 

Etapu laiki ŠEIT

Foto: Jānis Zilvers un Mareks Gaļinovskis

 

Māris Stabiņš