2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas Darba devēju konfederācija apbalvo uzņēmējus no Smiltenes novada

Latvijas Darba devēju konfederācija jau ceturto gadu 2. maijā organizējusi apbalvošanas ceremoniju, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši tik atsaucīgi un īsteno darba vidē balstītas mācības un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošanas ceremonija notika 02.05.2022. Rīgas Motormuzejā.

Apbalvošana notika divās nominācijās:

Labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2021.gadā:

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA WENDI MODULAR,  SIA  Limbažu ceļi, AS Valmieras stikla šķiedra, SIA Austris AG

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA  8 CBR  –  ir viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Uzņēmums ir uzkrājis bagātu pieredzi un nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būvniecības, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmumam ir lieliska sadarbība ar Smiltenes tehnikumu, kā arī uzņēmums sadarbojas ar Valmieras tehnikumu un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumu – realizējot gan mācību prakses, gan darba vidē balstītas mācības. Īpašs paldies Aināram Poikānam par ieinteresētību, atsaucību un profesionālo ieguldījumu praktikantu izaugsmē!

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Uzņēmumi darba vidē balstītu mācību laikā audzēknim maksā stipendiju vai arī jau mācību laikā slēdz ar audzēkni darba līgumu. Kā arī, darba vidē balstītu mācību laikā, uzņēmi civiltiesiski apdrošina audzēkni. Tas ir tas, par ko Latvijas Darba devēju konfederācijas vēlas teikt – paldies, jo visi šie darbi ir uzņēmumam jānodrošina, papildus tai atbildībai, kuru viņi uzņemas par audzēkni, kas nonāk darba vidē balstītās mācībās uzņēmumā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākais darba vidē balstītu mācību  uzņēmums 2021. gadā:

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA GIMI, SIA AK12, SIA Mūsu auto Valmiera, SIA SINHRO-C 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA INTELLITECH  –  piedāvā dažāda līmeņa IT risinājumus uzņēmumiem. Kā viens no pirmajiem uzņēmumiem Vidzemē iesaistījās Darba vidē balstītu mācību īstenošanā kvalifikācijā “Programmēšanas tehniķis”. Veiksmīga sadarbībā ar Valmieras tehnikumu.

Apbalvošanas ceremoniju tapusi: Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros un ar uzņēmumu: 8 CBR; INTELLITECH; Pavasars Housing Construction; PPP; Laflora; Mītavas elektra; KMK auto; Leax; Inchcape motors Latvija; Binders; Orkla; Fotorobs, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde.

Īpašu paldies vēlamies teikt CSDD par iespēju izmantot Rīgas Motormuzeju apbalvošanas ceremonijas rīkošanai.

Lielu paldies sakām Dacei  Pāvelai Rīgas Motormuzeja mārketinga cilvēkam – par sadarbību šī pasākuma tapšanā!

Latvijas Darba devēju konfederācija augsti novērtē CSDD kā Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru, kā arī šis pasākums atbalsta CSDD iniciatīvas – aicināt nebraukt alkohola reibumā un ievērot ceļus satiksmes noteikumus!

Uz tikšanos nākamgad “Dari un mācies – viss tikai sācies!” apbalvošanas ceremonijā “2022”!

Informāciju sagatavoja:

Sandra Ģeida

Vidzemes reģiona koordinatore