2023. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas kultūras līderu vizīte Eiropas Parlamentā

Latvijas Kultūras akadēmijas tālākizglītības centra “Kultūras līderība” kursa absolventi un sadarbības partneri no Cēsu, Valmieras un Smiltenes pašvaldībām, kā arī LKA padomes un LKA Attīstības departamenta kolēģi devās uz Briseli, Beļģijā, lai piedalītos vizītē pie Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes. No Smiltenes novada pašvaldības piedalīties tika uzaicināta Gaujienas Tautas nama vadītāja Laima Poševa.

Dalībnieki izbaudīja Briseles un Dinantas pilsētas kultūras programmu, apmeklējot dažādus muzejus un mākslas telpas. Paralēli tam norisinājās neformālas sarunas ar LKA Tālākizglītības centra “Kultūras līderība” kursa sadarbības partneriem. Šajās sarunās tika plānoti nākotnes kursa programmas uzdevumi un risināti praktiskie jautājumi. Tika iegūta vērtīga atgriezeniskā saite no pirmā “Kultūras līderība” kursa absolventiem par kursa norisi pagājušā gada rudens semestrī.

Kopumā šis komandējums Eiropas Parlamenta vizītes kontekstā ir jāvērtē kā izzinošs un informatīvs. Tā programmā iekļautās aktivitātes ne tikai piedāvāja iespēju iepazīt Eiropas politisko vidi, bet arī palīdzēja plānot un risināt turpmākos “Kultūras līderības” kursa organizatoriskos jautājumus. Tas apliecina Latvijas kultūras līderu apņemšanos un interesi attīstīties starptautiskā līmenī.

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste