2023. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas un Igaunijas diriģentu orķestra “Terra Mariana” koncerts

14. oktobrī plkst.15.00 Smiltenes Kultūras centra Lielajā zālē Latvijas un Igaunijas diriģentu orķestra “Terra Mariana” koncerts!
Ieeja: 2 EUR Smiltenes KC kasē
 
 Jau vairākus gadus tiek īstenots projekts – diriģentu orķestris “Terra Mariana”. No 2017. gada septembra to sāka organizēt Igaunijas pūtēju orķestru ģildes “Livonija” menedžeris, diriģents un mūziķis Antons Kogans un no Latvijas puses – Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pūšamo instrumentu skolotājs un orķestra “Sudrabskaņa” diriģents Arnis Šmitiņš. Orķestra sastāvā tika aicināti Dienvidigaunijas un Ziemeļvidzemes muzicējošie diriģenti.
Diriģentu orķestra “Terra Mariana” divu dienu radošā nometne noslēgsies 14. oktobrī Smiltenes Kultūras centrā ar burvīgu melodiju, emociju un dvēselisku siltuma pilnu koncertu. Šāda veida projekts veicina starptautiskas sadarbības tīkla veidošanu starp orķestriem, paaugstina pūtēju orķestra līmeni reģionā un ļauj iepazīt kaimiņvalsts repertuāru. Orķestra sastāvā muzicēs 35 diriģenti un skolotāji no 22 Igaunijas (Viljandi, Lihula, Torva, Anstla, Kuresāre, Karksi – Nuia, Avinurme, Repina, Valga un Tartu) un Latvijas pilsētām un apdzīvotām vietām (Smiltene, Cēsis, Valka, Gulbene, Sigulda, Rūjiena, Salacgrīva, Inčukalns un Rīga).
Dalībnieki saņems apliecības par 16 stundu pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas Internacionālā orķestra “Terra Mariana” programmas sagatavošanu un atskaņošanas apguvi.
Nometnes organizators – Smiltenes Kultūras centra pūtēju orķestra diriģents Pēteris Vilks.
 
Foto : Sigulda aizrauj