2023. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

LVM MTB un Gravel maratons turpinās skaistajā Smiltenē

Smiltenes pilsētas svētku ietvaros 16. jūlijā šajā skaistajā Vidzemes pilsētā notiks Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona sezonas ceturtais posms. Reģistrācija Smiltenes posmam turpinās mājaslapā velo.lv.

Tieši Smiltenē esošajā Pilskalna pļavā 1997. gadā aizsākās Latvijas kalnu riteņbraukšanas kustība. Šeit risinājās pirmās sacensības, kas ar laiku pārrauga vērienīgākajā velo seriālā Latvijā. Skaistā un paugurainā Vidzemes pilsēta LVM MTB un popularitāti iegūstošo Gravel maratonu uzņems otro gadu pēc kārtas.

Sacensību organizatori un trašu veidotāji parūpējušies par interesantām, tehniskām un dinamiskām trasēm. Sacensību starts būs pie t/c “Centrs”, Marijas ielā, (papildināts 06.07.2023.) un finišs atradīsies senatnīgajā Kalnamuižā leģendārā bruģa kalna pakājē. Šeit risināsies arī “Maxima” bērnu braucieni. Tikmēr starti pārējām trim distancēm tiks doti netālu no Jāņukalna, uz Vaļņa ielas.

Pirmie savus startus veiks azartiskie “Maxima” bērnu brauciena dalībnieki. Turpinājumā sekos arī “Toyota” Gravel, “Lielbāta” MTB un “Mammadaba” Veselības braucieni. Gravel distance šajā reizē būs krietni atšķirīgāka no pērnā gada. Tā no starta vedīs pa Rīgas ielu, kam sekos posms pa Kaikas ielu un tālāk grants, kā arī meža ceļiem uz Ilgām. Finišs, tāpat, kā MTB distancē vedīs pa parku un slaveno bruģa kalnu.

Pieteikšanās Smiltenes posmam iespējama mājaslapā velo.lv. Tur atrodamas arī distanču kartes, dienas plāns un nolikums.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs