2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas ziemas čempionāts orientēšanās sportā

Latvijas ziemas čempionāts orientēšanās sportā

4.un 5. martā Madonas novada Lubejas apkārtnē notika Latvijas ziemas čempionāts orientēšanās sportā. Uz sacensībām kuplā skaitā bija ieradušies arī Lietuvas sportisti, lai cīnītos par Lietuvas čempionāta godalgām.

4. martā dalībnieki spēcīgā putenī sacentās vidējā distancē. No astoņiem Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem četri tika pie godalgām. V-12 grupā otro vietu izcīnīja Gustavs Solovjovs ,  V-55 grupā otrā vieta Mārim Stabiņam.  Savukārt bronzas godalgas izcīnīja Marta Kalniņa     S-17 un Renārs Kļaviņš V-20 grupā.   Labāko sešiniekā  izcīnot 5. vietu Kitija Abula S-17 grupā un Artūrs Kalniņš V-12 grupā  finišēja sestajā vietā.

5. martā garajā distancē priekšrocības bija tiem sportistiem, kas iepriekšējā dienā bija startējuši vidējā distancē, jo apvidus vairs nebija svešs.

Šoreiz zelta godalga Mārim Stabiņam , kurš lai izbaudītu patiesi garo distanci startēja V-40 grupā.

Olimpiskajā sešiniekā izcīnot piektās vietas ierindojās Marta Kalniņa S-17 un Artūrs Kalniņš

 V-12.  Tāpat veicās mūsu vienīgajai Elites grupu pārstāvei šajās sacensībās Zandai Stabiņai pieveicot 12 km garo distanci.

Sestajās vietās  Latvijas čempionāta vērtējumā finišēja Artis Harkins V-14 un  Adrians Deivids Tjarve V-12 , kuram šīs bija pirmās orientēšanās sacensības ar slēpēm.

Vidējās distances rezultāti https://lof.lv/seriali_rez/?id=2023030524#r

Garās distances rezultāti : https://lof.lv/seriali_rez/?id=2023030510#r

Latvijas kausa sacensības orientēšanās sportā vairs nav ilgi jāgaida , jo jau 1. un 2. aprīlī orientieristi iesāks vasaras sezonu Pokaiņos , kur sacentīsies par godalgām Kurzemes pavasarī.

Savukārt pašmāju seriāls Azimuts sāksies 5.aprīlī Smiltenē Mežoles ielas galā.

 

Foto:   Agris Veckalniņš

Informāciju sagatavoja:

Māris Stabiņš