2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Ļaujiet upei plūst / La elva leve

7. un 11. decembrī plkst. 19.00 vēsturiska drāma | 12+ – no Riga IFF kolekcijas

1979. gads. Estere nupat ir pārcēlusies uz Norvēģijas ziemeļiem, lai uzsāktu darba gaitas pamatskolā. Būdama sāmiete, viņa izjūt iedzimtu, pat negribētu kaunu par savu izcelsmi – divdesmitgadniece mēģina iejusties, rasistiski jokot un pazust starp visiem pārējiem. Drīz brālēns Mikāls viņu aizved uz protestu pie Altas upes, lai apturētu dambja būvniecību. Kad sāmu kopienas pārstāvji piesaka bada streiku iepretim parlamenta ēkai Oslo, Esterei nepieciešams izvēlēties, kas viņa vēlas būt un vai viņa maz ir gatava atteikties no sevis pašas.

Fabula par jauna cilvēka sevis apzināšanos, diskriminācijas politiku un cīņas spara malkiem, kas pakrūtē mutuļo vairākām paaudzēm. Norvēģu autoram Jēveram (RIGA IFF izrādītā “Ne savā dabā” (2015)) bijuši divi gadi, kad norisinājies Altas protests, un filmas pamatā ir vēsturiskas liecības un dalībnieku atmiņas. Drāmā, kas ieguvusi festivālu balvas Gēteborgā, Sietlā un citviet, caur “norvēģiskošanas projekta” lēcu ieraugām ko vērienīgāku – tas nav romantisks ideālu dumpis. Tā nav eksistenciāla kauja vien par sevis un kopienas atzīšanu, bet gan mūsu tiesībām uz zemi, ūdeni un gaisu. 

Filma somu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Filmas garums: 1h 58min
Filmas režisors: Ole Giæver
Lomās: Ella Marie Hætta Isaksen
Žanrs: Vēsturiska drāma
Izplatītājs: Riga IFF
Valsts: Norvēģija, Zviedrija, Somija

Biļete pensionāriem EUR 3,00 ar PVN; 
Biļete bērniem no 7 g.v. un pieaugušajiem EUR 5,00 ar PVN.

Biļetes iegādājamas www.bezrindas.lv un Smiltenes KC kasē.

Kinozālē ir aizliegts ienest ēdienus un dzērienus!

Svarīgi:
Apmeklētājam jāuzrāda derīga kino biļete, pensionāriem – apliecība.

Informāciju sagatavoja:
Līga Gabrāne
Smiltenes novada KC kinoprojicētāja