2023. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Lauksaimniekus 26. oktobrī aicina uz semināru “Aktualitātes no VAAD par darbu ar programmu “LIZ pārvaldības sistēma”

2023. gada 26. oktobrī Smiltenē norisināsies Latvijas lauku konsultāciju centra Valkas biroja un Smiltenes novada pašvaldības rīkotais seminārs “Aktualitātes no VAAD par darbu ar programmu “LIZ pārvaldības sistēma””. Pasākums lauksaimniekiem tiek organizēts, jo līdz šī gada 5. novembrim ekoshēmu atbalsta prasību izpildei nepieciešams iesniegt datus LIZ pārvaldes sistēmā.

Seminārs norisināsies Smiltenē, Smiltenes novada pašvaldības domes ēkā, Dārza ielā 3. Norises laiks – no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.15.

Pasākuma programmā paredzētas divas lauksaimniekiem vērtīgas tēmas – LLKC uzņēmējdarbības konsultante Valda Empele ziņos par aktualitātēm lauksaimniekiem, atvērtajām LAD atbalsta programmām u.c. Kā arī, Valsts augu aizsardzības dienesta vecākais inspektors Vladimirs Bleidels informēs par aktualitātēm LIZ pārvaldības sistēmā un sniegs praktiskus piemērus.

Interesentus aicinām reģistrēties semināram laicīgi, zvanot uz tālruņa numuru: 20113942 vai, piesakoties ar tiešsaistes anketas palīdzību: https://ej.uz/rjh5

Pasākuma programma apskatāma ŠEIT.

Aicinām ikvienu lauksaimnieku iegūt vērtīgas zināšanas turpmākajam darba cēlienam!

Informācijai: Lauksaimniekiem, kas Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) piesakās atsevišķu ekoshēmu un agrovides maksājumu saņemšanai, jāreģistrējas un jāveic darbības Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēmā. LIZ pārvaldības sistēma sasaistīta ar pieteiktajiem platību maksājumiem LAD EPS.

Informācijas iesniegšanai LIZ pārvaldības sistēmā noteikti četri datumi (22.05., 30.06., 31.08., 05.11.). Ņemot vērā, ka šis ir pirmais LIZ pārvaldības sistēmas darbības gads, nepieciešamā informācija sistēmā šogad izņēmuma kārtā obligāti jāiesniedz līdz 5. novembrim. Līdz ar to, šogad noteikto atbalsta samazinājumu piemēros tikai par tādas novēlotas informācijas iesniegšanu LIZ pārvaldības sistēmā, kuras iesniegšanas termiņš ir 5. novembris.

Organizē: LKKC Valkas birojs sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību