2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Lemts par vairāku Gaujienas pagasta ēku izmantošanu

Pēc Gaujienas pagasta pārvaldes vadītājas Ingunas Avotas iesnieguma izskatītas iespējas rast racionālu izmantošanu vairākām ēkām šajā teritorijā. Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē 2023. gada 21. decembrī lemts par turpmāko tai piederošo ēku likteni.

Turpmākais izmantošanas plāns 2023. gada 21. decembrī pieņemts Gaujienas pagasta ēkām “Pilskalni”, “Mežniecība”, “Ābeles” un “Muižkungi”.

Līdz šim ēkā “Muižkungi” veikts 1. stāva iekštelpu un jumta remonts, sakārtota ūdens un kanalizācijas sistēma, pārvilkta elektrība un uzlabota ēkas siltumapgāde, ierīkojot centrālo apkuri ar granulām, ar kuras palīdzību tā šobrīd tiek apsildīta. Tāpat ēkā tiek pabeigta trenažieru zāles ierīkošana, kura būs pieejama visiem Gaujienas pagasta iedzīvotājiem, kā arī telpa iedzīvotāju un iestāžu kopradei. Turpmāk ēka tiks izmantota kā trenažieru zāle, Sociālā dienesta telpas, vieta Ukrainas civiliedzīvotāju vai pagasta iedzīvotāju izmitināšanai. Vienlaikus nolemts arī šīs ēkas lietošanu pārskatīt, ja atbrīvotos telpas skolas ēkā “Gaismas”.

Savukārt ēkā “Pilskalni” papildu tur jau esošajām iestādēm no decembra atrodas arī pagasta pārvalde, kas pārcēlusies no nomātām telpām.

Ēkā “Mežniecība” šobrīd atrodas Sociālais dienests un trīs dzīvokļi. Nākotnē tā pilnībā tiks izmantota pašvaldības palīdzībai dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Ēka “Ābeles”, kurā arī ir dzīvokļi, atzīta par sliktā stāvoklī esošu, un tai nepieciešami dažādas steidzamības remontdarbi. To pēc sliktā stāvoklī esošo konstrukciju sakārtošanas arī turpmāk plānots izmantot palīdzībai dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Vēl lemts konceptuāli virzīt atsavināšanai nekustamos īpašumus “Skoliņas” un “Veri”. Tur esošajiem īrniekiem plānots piedāvāt citas dzīvojamās platības.

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste