2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Licences alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un degvielas vairumtirdzniecībai var saņemt Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā

Valsts ieņēmumu dienests turpina vienkāršot elektronisko pakalpojumu saņemšanas procesu. Turpmāk arī speciālās atļaujas (licences) alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un naftas produktu vairumtirdzniecībai varēs saņemt aizpildot elektronisko veidlapu.

Līdz šim iesniegums licences saņemšanai vai pārreģistrācijai bija jāaizpilda manuāli, un kā pielikums kopā ar citiem dokumentiem jāiesniedz elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Tagad licenci var iegūt vai pārreģistrēt, aizpildot elektronisko veidlapu. Elektroniskā veidlapa ievērojami vienkāršo e-pakalpojuma saņemšanu.

Aicinām uzņēmējus, kuru izvēlētajam darbības veidam nepieciešama kāda no minētajām licencēm, izmantot jaunos, strukturētos dokumentus:

Licence alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecībai” (VT);

“Licence tabakas izstrādājumu vairumtirdzniecībai” (TV);

“Licence naftas produktu vairumtirdzniecībai” (BV).

Papildu informācija ir atrodama VID interneta vietnes sadaļā Nodokļi / Akcīzes nodoklis / Informatīvie un metodiskie materiāli / “Speciālās atļaujas (licences) – izsniegšana un pārreģistrācija”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 vai uzdot savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”. Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

 

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa