2024. gada 28. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

LVM MTB/ Gravel 4. posmā pirmie triumfi – Serģim un Burcevm

Smiltenē aizvadīts Latvijas valsts mežu kalnu divriteņu un Gravel maratona sezonas ceturtais posms. “Toyota” Gravel distancē uzvaras laurus plūca Kaspars Serģis un Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Tikmēr “Lielbāta” MTB distancē pirmie absolūtajās ieskaitēs bija – Rolands Burcevs un Anita Antone.

Smiltene, kas ir viena no skaistākajām Latvijas mazpilsētām, MTB sacensības uzņem kopš šī riteņbraukšanas veida pirmsākumiem aizvadītā gadsimta beigās. Šogad LVM MTB un Gravel maratona Smiltenes posms sakrita ar pilsētas svētkiem. Sacensību centrs tika izvietots Kalnamuižā, kamēr starti tika doti pašā pilsētas sirdī – Baznīcas laukumā.

“Toyota Gravel” distancē riteņbraucēji veica 59,2 kilometru garu distanci pa grants un meža ceļiem. Beigu daļa bija visai tehniska, vedot pa Jaunā parka nobraucienu, kam sekoja Abula upes šķērsošana un finišs bruģa kalnā.

Distances laikā izveidojās piecu sportistu liela līderu grupa. Tuvojoties beigu daļai, priekšā vairs bija vien trīs braucēji – aktīvais igaunis Tāvī Kannimaē, kopvērtējuma līderis Kaspars Serģis (“Giant&Liv team Latvia”) un Smiltenes novada sportists no “Ogres Velokomandas” Sandijs Kļaviņš. Igaunis vairākkārt centās iegūt solo vadību, tomēr nesekmīgi. Beigu daļā vairāk spēka kājās bija Serģim, kurš izcīnīja skaistu uzvaru, trasē pavadot 1 stundu 43 minūtes un 43 sekundes. Otrā vieta Kannimaē (+00:00:05), bet vēl 2 sekundes vēlāk finišēja trešo vietu izcīnījušais Kļaviņš. TOP 6 iekļuva arī – Uldis Ālītis, Rihards Reinfelds un Kristers Kovgers.

Dāmām Smiltenē droša uzvara Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei no “ZZK”. Trasē Katrīna pavadīja 1 stundu 55 minūtes un 19 sekundes. Otrā vieta “ĀdažiVelo” pārstāvei Renātei Rodionovai (+00:01:49), kamēr TOP3 noslēdza Renātes komandas biedrene Monta Pauloviča (+00:12:00).

Komandu ieskaitē uzvarēja “Giant&Liv team Latvia”. Sekoja “DTG – MySport” un “Dako Ziemeļvidzeme” vienības. Dāmām uzvarēja “ĀdažiVelo”.

Ļoti dinamiska trase jāveic bija “Lielbāta” MTB dalībniekiem. 43,4 kilometru garajā distancē spēcīgu konkurenci latviešiem sagādāja igauņi un lietuvieši. Dažus braucējus piemeklēja neveiksmes, tostarp Gravel distancē iemaldījās viens no galvenajiem favorītiem Jostens Vaidems. Tikmēr izšķirošs bija Rolanda Burceva solo atrāviens, kas tika pārvērsts negaidītā uzvarā.

Krāslavietis finišēja pēc 1 stundas 27 minūtēm un 17 sekundēm. Tuvākais sekotājs Ģirts Cirvelis atpalika par 51 sekundi. Tikmēr trijnieku noslēdza igaunis Viljārs Kannimaē, 1 minūti un 16 sekundes aiz uzvarētāja. Kopvērtējuma līderis Rainers Zviedris šajā posmā finišēja sestais, Ģirtam Cirvelim atdodot savu līdera kreklu. Raineram gan uzvara junioros. Jauniešu grupas uzvarētājs Alvils Pētersons izcīnīja ļoti augsto ceturto vietu absolūtajā ieskaitē.

Dāmām pirmā Smiltenē kopvērtējuma līdere Anita Antone (01:43:01). Tikai 30 sekundes viņai zaudēja otrās vietas ieguvēja Laura Ramane, bet trijnieku noslēdza U16 grupas uzvarētāja Amanda Reilija Zariņa. Komandām uzvara “Dako Ziemeļvidzeme”. Sekoja “Veloklubs Sigulda” un “Valmieras velo vienība”.

“Mammadaba” distancē, kuras garums sasniedza 27 kilometrus, zēnu konkurencē visātrāk trasi veica Ričards Hansons no “RRS”. 1 minūti un 4 sekundes viņam zaudēja Ķekavas NSS pārstāvis Kristers Štrauhmanis, bet trijnieku noslēdza “Engures Sportam” riteņbraucējs Mareks Ozoliņš. U12 grupā pirmā vieta Oskaram Paulam Štrauhmanim. Meitenēm U14 grupā pirmā Ieva Jurēvuča, kamēr Katrīna Hansone palika nepārspēta U12 grupā.