2024. gada 29. marts

Mākslas un amatniecības forums Mēru muižā

Aicinām pieteikties māksliniekus, amatniekus un citus interesentus Mākslas un amatniecības forumam, kas norisināsies 20. augustā, Smiltenes novada Mēru muižā. Foruma laikā kopā ar 15 ekspertiem meklēsim atbildes, kā izprast nozares problēmas, meklēsim labākos risinājumus nozaru attīstībai.
Pieteikšanās forumam https://www.visidati.lv/aptauja/1883762832/

Foruma laikā izvirzītie jautājumi un piesaistītie eksperti:
Kā veicināt amatniecības attīstību Latvijā? – Latvijas nacionālais kultūras centrs Linda Rubena, Lauku atbalsta dienesta pārstāvis.
Kā veicināt mākslas attīstību laukos? – Mākslas akadēmijas pārstāve, Dr. art. Inese Sirica, Mākslas zinātnes nodaļas vadītāja, asociētā profesore, Kultūrkapitāla fonds.
Kā veicināt sadarbību starp māksliniekiem un amatniekiem? – Māksliniece un TLMS “Dzilna” vadītāja Baiba Vaivare, Žurnāla “Praktiskie rokdarbi” galvenā redaktore Dace Deksne.
Kā jūtas amatnieki – aktuālās problēmas? – Tautas mākslas savienības pārstāve Dace Jurka, Latvijas amatniecības kameras pārstāvis.
Kā jūtas mākslinieki laukos – aktuālās problēmas? – Valkas mākslas skolas direktore Sniedze Ragže, Valmieras kultūras un mākslas fonda valdes locekle Karlīne Cercina.
Mākslas pieejamība laukos? – Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju, Latvijas mākslinieku savienības pārstāvis.
Kultūras mantojums un Mēru muiža? – Doktora studiju programmas direktors, profesors, mākslas vēsturnieks, LMA doktora programmas vadītājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Dr.habil.art. Ojārs Spārītis, Nacionālās arhitektūras padomes sastāva locekle, Būvvaldes vadītājas vietniece Cēsu novada pašvaldībā
Irēna Suipe, Kuldīgas novada dome, vadība, galvenais eksperts darbam ar sabiedrību un valsts institūcijām, inovāciju un tūrisma projektu vadītājs Artis Gustovskis

Programma
10:00 Atklāšana
10:05 – 11:45 Ekspertu uzrunas. 13 eksperti, katram 5 minūtes.
12:00 – 13:00 Darba staciju pirmā daļa – veiksmes stāsti – 3 stacijas vienlaicīgi.
Katram 15-30 minūtes.
13:00 – 14:00 Pusdienu pārtraukums
14:00 – 14:40 Mākslas un amatniecības izstādes “Latvijas ūdeņi laika plūdumā” atklāšana;
15:00 – 15:50 darba staciju otrā daļa
Kā jūtas amatnieki – aktuālās problēmas?
Kā jūtas mākslinieki laukos – aktuālās problēmas?
Mākslas pieejamība laukos?
16:00-16:50 darba staciju trešā daļa.
Kā veicināt amatniecības attīstību Latvijā?
Kā veicināt mākslas attīstību laukos?
Kā veicināt sadarbību starp māksliniekiem un amatniekiem?
Kultūras mantojums un Mēru muiža?
17:00 – 17:30 – brīvais laiks – domu apmaiņa
17:30-18:00 – Noslēgums – darba staciju apkopojums.
Dalības maksa 15 eiro. Vietu skaits ierobežots.

Informāciju sagatavoja:

TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa