2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Mazā balva ar rekordlielu dalībnieku skaitu ieskandina vasaras mēnešus orientēšanās sacensībās

No 2023. gada 3. līdz 4. jūnijam norisinājās ikgadējs pasākums – vienas no senākajām orientēšanās sacensībām Mazā balva. Šogad pasākums Ķeņģu apkārtnes mežos pulcēja vairāk nekā 500 dalībniekus.

Šogad sacensības norisinājās jau 48. reizi un tās organizēja OK Azimuts sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un Latvijas orientēšanās federāciju. Mazā balva vienlaicīgi bija Smiltenes novada atklātais čempionāts un Latvijas kausa etaps.

Dalībnieki sacensību pirmajā dienā sacentās vidējā distancē. Starts tika dots pie dižās Raušu dores priedes stumbra. Sacensību otrajā dienā sportisti sacentās garajā distancē. Piemēram, vīriešu Elites sportistiem tie bija 12,5 km ar 20 kontrolpunktiem.

Vīriešu Elites grupā šoreiz nācās iztikt bez OK Azimuts orientēšanās sportistiem, jo potenciālie dalībnieki bija iesaistīti sacensību organizēšanā. Kopā šajā grupā startēja 22 dalībnieki. Godalgoto trijniekā divu dienu summā ierindojās un naudas balvas izcīnīja Rihards Krūmiņš – 1.vieta (Alnis OK-JNSC); Kristaps Jaudzems – 2. vieta (Saldus OK); Anatolijs Tarasovs – 3. vieta (Būdaskalns).

Sieviešu Elites grupā uzvara Sandrai Grosbergai (Azimuts OK-Sm BJSS). Otrajā vietā Signe Sirmā (Alnis OK-JNSC) un trešajā vietā Laura Puķīte (Ozons). Elites grupā spēkus izmēģināja arī juniores Anda un Agnese Jaunmuktānes, izcīnot attiecīgi sesto un astoto vietu.

Sacensību pirmajā dienā no Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem uzvaras izcīnīja Sandra Grosberga S21E un Jānis Biezais V-70, otrajā vietā Ieva Godiņa S-45, trešajās vietās Raivo Sarkangalvis V-8, Kitija Abula S-16, Māris Zeiļuks V-40, Gunta Dudele S-55, Jānis Nulle V-55, Agris Kronbergs V-75 un Renārs Kļaviņš V-20.

Savukārt otrajā dien,ā kad bija jāveic garā distance – uzvara Sandrai Grosbergai, otrajā vietā Agris Kronbergs V-75, trešās vietas ieguva Ieva Godiņa S-45, Gunta Dudele S-55 un Renārs Kļaviņš V-20.

Vairāk par sacensību norisi var lasīt šeit.

Divu dienu summā labāko sešiniekā vietas izcīnīja:

Divu dienu summā labāko sešiniekā vietas izcīnīja:
1. vieta Sandrai Grosbergai S-21E
2. vieta Agrim Kronbergam V-75 un Ievai Godiņai S-45
3. vieta Renāram Kļaviņam V-20 un Guntai Dudelei S-55.
5. vieta Mikum Slikšjānim V-8, Jēkabam Slikšjānim V-10, Mārim Lapiņam V-70 un Paulai Puriņai S-8,
6. vieta Uvim Sproģim V-18, Mārim Zeiļukam V-40, Mārtiņam Godiņam V-45, Dainim Bormanim V-55, Jānim Biezajam V-70, Agnesei Jaunmuktānei S21E, Martai Ievai Zariņai S-8.

Jāsaka paldies sacensību atbalstītājiem RAIRU, Rankas pienam, Very Berry, Piebalgas alum, veikalam Elektronams, OS veikalam un Venden. Kartes uz īpaši mitrumizturīga papīra tika drukātas Siguldas dizainā, kas drukā videi draudzīgi, ar saules enerģiju.

Saites uz visām fotogrāfijām:

Pirmā diena

Otrā diena

Informācijas materiāli:

Rezultāti, Spliti, Grafiki

GPS W21E 1. diena

GPS M21E 1. diena

GPS W21E 2. diena

GPS M21E 2. diena

Māris Stabiņš

Fotogrāfijas: Ojārs Millers