2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Mazo vokālistu konkurss “Cālis 2023” un “Putnēns 2023” Gaujienā

Mazo vokālistu konkurss “Cālis 2023” un “Putnēns 2023” Gaujienā

14. aprīlī Gaujienas tautas namā izskanēja mazo vokālistu konkurss “Cālis 2023” un “Putnēns 2023.” Katru gadu pasākumu gaida gan lielāki, gan mazāki Gaujienas dziedātāji. Šogad piedalījās 5 cālēni un 13 putnēni. Katrs bija īpašs, skanīgs, atraktīvs, uzmundrinošs ar savu priekšnesumu, bērnu acīs redzējām prieku, saviļņojumu, degsmi par to, ko viņi dara, par dziedāšanu, bija manāms arī uztraukums, taču tas netraucēja izskanēt burvīgajām melodijām. Pasākumu vadīja Minnija, kas bērnus iedrošināja dziedāšanai, uzdeva jautājumus par mīļākajām lietām, piemēram, par spēli, ēdienu, gadalaiku un izklaidēja kamēr žūrija apsprieda rezultātus. Žūrijas komisijā bijām mēs – Signe Baltere, Niks Judenkovs un Ance Pakalne. Novērtēt bija grūti, jo katram gribējās piešķirt skanīgākās balss titulu, taču noteikumi to liedza, tāpēc centāmies atrast nianses, ar kurām priekšnesumi atšķīrās, katrs bērns saņēma kādu titulu – omulīgākais, košākais, drošākais, putnēns – koķete, u.c. Atzinīgi novērtējām ukraiņu meitenītes Valērijas dziesmiņu, kuru viņa pārliecinoši izpildīja latviešu valodā. Par “Skanīgāko cāli 2023” žūrija izvirzīja Eilu Pranču un par “Skanīgāko putnēnu 2023” Eniju Bitnieci. Paldies mūzikas skolotājām Dagnijai Pakalnei un Agijai Lūsei, kuras veltīja savu brīvo laiku mazo dziedātāju sagatavošanā. Paldies sponsoram Ivo Rudzītim par finansiālu atbalstu dāvanu iegādei, paldies tautas nama vadītājai Laimai Poševai par tradīcijas saglabāšanu mūsu pagastā, lai mazajiem gaujieniešiem būtu iespēja parādīt savu talantu, savu mīlestību uz dziesmu un vēlmi uzstāties. Paldies bērnu vecākiem par iedrošinājumu, par līdzi jušanu un atbalstu!

Žūrijas dalībniece – Ance Pakalne