2024. gada 24. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Muzeju nakts 2024

Ziedoņa mēnesi maijs – kā to pavadīsim?
 Smiltenes Novadpētniecības muzejs Mēru muižā maijs ienāks ar divām jaunām izstādēm, no kurām viena būs veltīta režisora, dramaturga, tulkotāja un sabiedriskā darbinieka, Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja (1992-1998) Pētera Pētersona dzīvei un sabiedriskajai darbībai, bet otras centrā būs Mēru dižozols un citi dižkoki mākslinieces Guntas Brakovskas gleznās.
Tikai līdz 10. maijam iespējams aplūkot izstādi, kuras darbu autore ir Anita Mencendorfa. Te harmoniski kopā savijies laikmetīgās mākslas vēstījums ar vecās Mēru muižas kungu mājas sienām.
Kā katru gadu, arī šogad Smiltenes Novadpētniecības muzejs Mēru muižā piedalīsies Eiropas Muzeju nakts akcijā 18. maijā, kas Latvijā notiks jau divdesmito reizi. Šogad akcijas tematika saistīta ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu “Muzeji izglītībai un pētniecībai”, bet Muzeju nakts 2024 vienojošā tēma Latvijas muzejos – izzināt un iegūt, pētīt un saprast. Ar izzinošu ekskursiju gaidīsim apmeklētājus jau dienā,
bet vakarpusē līdz pat vēlai nakts stundai gaidīsim gan lielus, gan mazus, lai kopā ieklausītos, ieraudzītu un saprastu dažādas senas liecības un paši piedzīvotu atklājumus.
Ieeja muzejā 18. maijā – bez maksas.