2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

No 24.aprīļa līdz 2.maijam Cēsu un Smiltenes novados notiks Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskie vingrinājumi

No 24. aprīļa līdz 2. maijam Cēsu novada Dzērbenes, Taurenes un Vaives pagastu Gāršas meža masīva teritorijā, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu Zaķīšu meža masīva teritorijā, Jaunākā instruktora kursa ietvaros, norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskie vingrinājumi, lai nostiprinātu un pielietotu kursa laikā iegūtās lauka kaujas iemaņas, pildot militāros uzdevumus apvidū, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Jaunākā instruktora kurss ar taktiskajiem vingrinājumiem, kuros tiek pilnveidotas ne tikai teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, bet arī attīstītas līdera prasmes, noslēgs savu 14 nedēļu ilgo apmācību.

Jaunākā instruktora kurss ir pirmais instruktoru sastāva karjeras kurss, kuru sekmīgi apgūstot, karavīriem ir tiesības saņemt kaprāļa dienesta pakāpi un dienēt jaunāko instruktoru amatos. Kursa mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai karavīrs patstāvīgi spētu apmācīt un komandēt nodaļas līmeņa apakšvienību, vai iekļauties vienības sastāvā kopēja uzdevuma izpildē, veicot taktiskus uzdevumus mācībās un pildot kaujas uzdevumus.

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skola ir militārās izglītības iestāde, kas īsteno profesionālās kvalifikācijas un profesionālās pilnveides apmācības programmas, veicot vienību instruktoru karjeras un kvalifikācijas apmācību. Galvenais uzdevums ir sagatavot instruktorus un kvalificētu speciālistus atbilstoši NATO un Nacionālo bruņoto spēku noteiktajiem standartiem.

Operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @macibuvadibaspavelnieciba un Instagram lapā @macibuvadibaspavelnieciba.

Iedzīvotāju ievērībai!

Cēsu novada Dzērbenes, Taurenes un Vaives pagastu Gāršas meža masīva teritorijā, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagasta Zaķīšu meža masīva teritorijās plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Cēsu novada Dzērbenes, Taurenes un Vaives pagastu, kā arī Smiltenes novada Launkalnes, Brantu un Raunas pagastu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Aija Gaigala

Nacionālo bruņoto spēku

Instruktoru skolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

29198089

[email protected]