2024. gada 29. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Norisinājusies publiskā apspriede par Smiltenes pilsētas aktīvās atpūtas parka izveidi

Attīstot Smiltenes pilsētas aktīvās atpūtas parka projektu, iecerēts sliktā stāvoklī esošā Smiltenes skeitparka vietā izveidot ilgtspējīgu aktīvās infrastruktūras objektu – “Pump track” trasi, kā arī projekta īstenošanas teritorijā domāts pārplānot un pilnveidot Smiltenes bērnu rotaļu laukumu, veidojot to par mūsdienīgu un daudzfunkcionālu vietu. 24. novembrī norisinājās publiskā apspriede par parka attīstības iecerēm, kurā ikviens interesents tika iepazīstināts ar plānu.

Publiskajā sanāksmē uzklausītas arī iedzīvotāju idejas par aktīvās atpūtas parka attīstību. Dalībnieki sniedza priekšlikumus, piemēram, ieviest Smiltenes novada zīmola elementus parka dizainā vai arī rosināt sabiedrības iesaisti parka nosaukuma izvēlē. Uzklausītās idejas ir piefiksētas tālākā projekta attīstībai.

Noslēguma fāzē ir būvprojekta “Smiltenes pilsētas aktīvais atpūtas parks”  izstrāde, kas ir sadalīts vairākās kārtās. Lai piesaistītu finansējumu Smiltenes pilsētas aktīvā atpūtas parka attīstībai, Smiltenes novada pašvaldība plāno iesniegt projekta pieteikumu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā, lai īstenotu 1. un 2. kārtu. Plānotās projekta izmaksas ir 736 084,86 eiro, no tiem Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums – 250 461,86 eiro.

1. un 2. kārtas ietvaros plānots izveidot multifunkcionālu asfalta velotrasi (“Pump track” trasi), betona bruģakmens un grants seguma ietves un laukumu, bērnu rotaļu laukumu zonas – jaunākiem bērniem (1 – 8 gadi) un vecākiem bērniem (6-14 gadi), kā arī izveidot dažādus apstādījumus un labiekārtot teritoriju. Paredzēts, ka projekta ietvaros būtu iespējams izveidot arī teritorijas apgaismojumu, izvietot videonovērošanas kameras,  kā arī pārbūvēt inženierkomunikācijas.

Viens no būtiskākajiem objektiem parka attīstības vīzijā ir asfalta velotrase (“Pump track”trase), kuru var izmantot sportisti ar gandrīz visiem nemotorizētiem pārvietošanās līdzekļiem uz riteņiem – kalnu divriteņu braucēji, bmx velosipēdisti, skeitbordisti, skrejriteņu lietotāji, skrituļslidotāji, longborda braucēji un trases visbiežāk pieejamas arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Atpūtas vieta tiks veidota tā, lai būtu interesanta dažādu līmeņu braucējiem. Apvienojot to ar pārējiem parka atpūtas un sporta infrastruktūras elementiem, tiks nodrošināta aktivitāšu pieejamība visdažādākajām vecuma grupām.

Būvprojekts ir sadalīts vairākās kārtas, kuru laikā iecerēts veikt virkni uzlabojumu teritorijai, bet finansējuma risinājumi turpmāk veicamajiem darbiem vēl ir plānošanas procesā. Pašvaldība aicina vietējos uzņēmējus – ikviens, kurš vēlas atbalstīt vīziju par parka attīstību un saredz sava uzņēmuma resursu iespējas, lai iesaistītos īstenošanā, var vērsties pie pašvaldības, lai apspriestu sadarbības iespējas.

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste