2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Notiks “ALA LIGNEA” Vidzemes novadu komandu čempionāts šahā

Mālpils sporta centrā 17.februārī notiks Vidzemes novadu komandu čempionāts šahā. Siguldas šaha klubs aicina visus novadus, kuri atrodas Vidzemes ģeogrāfiskajā teritorijā, pieteikt savas komandas šīm sacensībām, kas notiks pirmo reizi.

Rīkotāji aicina piedalīties sekojošu novadu komandas: Aizkraukles novads, Alūksnes novads, Ādažu novads, Cēsu novads, Gulbenes novads, Ķekavas novads, Limbažu novads, Madonas novads, Mārupes novads, Ogres novads, Olaines novads, Ropažu novads, Salaspils novads, Saulkrastu novads, Siguldas novads, Smiltenes novads, Valkas novads, Valmieras novads. Citu pašvaldību komandas var piedalīties, nepretendējot uz pirmajām trim komandu balvām.

Nolikums

Pieteikums

Komandas sastāvā spēlēs četri šahisti, un pie ceturtā galdiņa jābūt sievietei. Lai vieglāk būtu komandas nokomplektēt, tiek atļauts sastāvā katrā kārtā iekļaut vienu spēlētāju, kura pastāvīgā dzīves vieta ir ārpus novada, taču šim spēlētājam nevar būt FIDE tituli. Ierobežojumi spēlētāju kvalifikācijā neattiecas uz novadā dzīvojošiem šahistiem.

Turnīrs notiks pēc Šveices sistēmas komandām 7 kārtās ar apdomas laiku 12 minūtes uz visu partiju + 5 sekundes gājienam.

Pirmo trīs vietu ieguvējas komandas iegūs naudas balvas attiecīgi 190 eiro, 140 eiro un 95 eiro apmērā. Labāko sievieti, labāko jaunieti (2006.g. dzimušie un jaunāki), labāko senioru (1964.g. dzimušie un vecāki) apbalvos ar naudas balvu 25 eiro apmērā.

Vidzemes novada komandu čempionāta ģenerālsponsors ir kokapstrādes uzņēmums SIA “ALA LIGNEA”. Sacensību rīkošanu atbalsta Siguldas novada pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions un Rīgas Šaha federācija.

Dalības maksa komandai ir 20 eiro. Lai pieteiktos turnīram, komandas pieteikums jānosūta uz e-pastu [email protected] līdz 14. februārim. Turnīra direktors ir Mālpils meistarkandidāts Ģirts Lielmežs, galvenais tiesnesis – starptautiskās kategorijas tiesnesis Aivars Laizāns.

Informāciju sagatavoja: Ģirts Lielmežs, sacensību direktors